środa, 8 maja 2024

imieniny: Stanisława, Lizy, Dezyderii

Ósme miejsce AZS Politechniki Śląskiej

23.04.2018 18:10 | 0 komentarzy | epi

W dwóch meczach o 7. miejsce w I lidze kobiet AZS Politechnika Śląska Gliwice przegrała z Jokerem Świecie.

W sobotę w hali w Świeciu rozegrano bardzo zacięte spotkanie pomiędzy Jokerem, a AZS Politechniką Śląska. Pierwszego seta wygrały siatkarki Jokera, a w kolejnych dwóch lepsze były zawodniczki z Gliwic. Od czwartego seta świecianki poprawiły swoją grę i ostatecznie wygrały to spotkanie 3:2.

Joker Mekro Świecie – KŚ AZS PŚ Gliwice 3:2 (25:17, 23:25, 20:25, 25:20, 15:10)

AZS: Szczygieł, Kukulska, Tracz, Szapowal, Brzoska Sokolińska, Piątek, Kęsik, Tomczyk, Dyduła

Następnego dnia, w niedzielę kibice zgromadzeni w hali kolejny raz zobaczyli bardzo wyrównany mecz. Znowu w pierwszym secie lepsze okazały się zawodniczki ze Świecia, a w drugim gliwiczanki. Trzeci set wygrał Jokera w czwartym mimo dwóch meczboli Jokera dziewczyny z Gliwic zdałały wygrać. O 7 miejscu w lidze zadecydował tie-break przegrany przez siatkarki Politechniki Śląskiej 8:15.

Joker Świecie – AZS Politechniki Śl. Gliwice 3:2 (26:24, 17:25, 25:22, 26:28, 15:8)

AZS: Tomczyk, Sokolińska, Szapowal, Brzoska, Kukulska, Tracz – Piątek, Kęsik i Dyduła

Zawodniczki AZS Politechniki Śląskiej Gliwice zakończyły sezon 2017/18 na miejscu ósmym i utrzymały się w pierwszej lidze.