Sobota, 27 kwietnia 2024

imieniny: Teofila, Zyty, Żywisława

Gole Kamczyk i Jaszek. Górnik wygrał hit ekstraligi

26.04.2018 08:51 | 0 komentarzy | kozz

Górnik Łęczna w której grają Ewelina Kamczyk z Krzyżanowic i Dżesika Jaszek z Cyprzanowa zrobiły bardzo ważny krok w kierunku Mistrzostwa Polski w piłce nożnej kobiet. W środę wygrały mecz z obecnym mistrzem - Medykiem Konin 3:2, a Kamczyk i Jaszek strzeliły po jednym golu.

Dzięki wygranej Górnik Łęczna powiększył przewagę nad Medykiem Konin do 9 punktów. Po rundzie zasadniczej czas na rundę finałową, w której tabela ekstraligi dzieli się na grupę mistrzowską i spadkową.

Pierwszą bramkę w meczu zdobyła Natalia Chudzik z Medyka Konin, która wykorzystała rzut karny. Jeszcze przed przerwą wyrównała Sylwia Matysik, a prowadzenie dała Dżesika Jaszek. Kwadrans po przerwie prowadzenie powiększyła Ewelina Kamczyk. Medyk zdołał strzelić jeszcze kontaktową bramkę autorstwa Karoliny Majdy i mecz zakończył się zwycięstwem Górnika 3:2.

Dla Kamczyk to 33. ligowe trafienie w tym sezonie. Jaszek trafiła po raz 12. W drużynie Medyka wystąpiła Nikol Kaletka z Grzędzina.

Górnik Łęczna – Medyk Konin 3:2 (2:1)

Matysik 44., Jaszek 45+1., Kamczyk 62. - Chudzik 35.-k., Majda 70.

Górnik: Kowalska - Rogalska, Guściora, Górnicka, Jelencić, Matysik, Grzywińska, Zdunek (88. Materek), Grabowska (57. Zawistowska), Jaszek (85. Jędrzejewicz), Kamczyk.

Medyk: Dolan - Slawchewa, Chudzik, Sałata, N. Zając, Olejniczak, Balcerzak, Sikora (88. Iwaniszyn), Pakulska, Kaletka, Gawrońska (59. Majda).