Wtorek, 16 kwietnia 2024

imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zrobiła pierwszy krok do finału

26.04.2018 09:00 | 0 komentarzy | kozz

Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle wygrali pierwszy mecz półfinałowy o Mistrzostwo Polski. W Olsztynie ZAKSA wygrała z Indykpolem AZS po dramatycznym meczu 3:2.

W rywalizacji do dwóch zwycięstw ZAKSA prowadzi 1:0 i w sobotę o godz. 20.30 rozegra u siebie drugi mecz.

W meczu wyjazdowym pierwszy set należał do kędzierzyńskiej ekipy, która w grze na przewagi wygrała 27:25. W drugim secie lepsi byli gospodarze, którzy dosyć łatwo zwyciężyli do 20. W trzecim secie końcówka układała się pod siatkarzy z Indykpolu, ale to ZAKSA zdobyła punkty w ostatnich akcjach i wygrała 25:23. Czwarty set to znów wymiana do samego końca i gra na przewagi. Wygrał ją Olsztyn 27:25 i doprowadził do tie-breaka. W ostatnim secie ZAKSA po zaciętej walce wygrała na przewagi 19:17 i w całym meczu 3:2. Zawodnikiem meczu został Benjamin Toniutti z ZAKSY.

Indykpol AZS Olsztyn - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2:3 (25:27, 25:20, 23:25, 27:25, 17:19)

Indykpol AZS Olsztyn: Woicki, Hadrava, Kochanowski, Zniszczoł, Rousseaux, Andringa, Żurek (libero) oraz Pliński, Kańczok.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Torres, Toniutti, Bieniek, Wiśniewski, Buszek, Deroo, Zatorski (libero) oraz Jungiewicz.