Puchar Polski: Dąb Gaszowice wygrał w Rachowicach i gra dalej [ZDJĘCIA]

26.04.2018 10:41 | 1 komentarz | kozz

Dąb Gaszowice awansował do następnej rundy Pucharu Polski na szczeblu ŚLZPN.

W pierwszej połowie żadna z drużyn nie zdobyła bramki, choć czwartoligowiec z Gaszowic był bliski zdobycia gola - Łukasz Michalski trafił w poprzeczkę. Mecz był toczony w spokojnym tempie, ale piłkarze Dębu starali się umiejętnie rozgrywać piłkę, żeby w końcu zdobyć bramkę przeciw Rachowicom grającym w klasie okręgowej. Udało się w 54. minucie, gdy lobem do bramki trafił Sebastian Szymura. Gospodarze starali się wyrównać i mieli ku temu okazje, jednak piłka nie wpadała do bramki. Na 2:0 podwyższył Paweł Wieczorek i od tego momentu Dąb pilnował wyniku, żeby nie zrobić nerwówki w końcówce. Zespół Marszolika miał szansę podwyższyć, ale z bliska nie trafił Wojciech Orzeł. Dąb Gaszowice, awansował do następnej rundy, a rywala pozna w czwartek po godzinie 16. Zapytany szkoleniowiec gaszowickiej drużyny na kogo chciałby trafić odpowiedział żartobliwie, że chce wolny los aż do finału na Narodowym.

Poza Rachowicami z naszych drużyn odpadła także Unia Książenice, która łatwo 0:3 przegrała z Wartą Kamieńskie Młyny.

Dąb Gaszowice został jedynym naszym reprezentantem, a potencjalni rywale czwartoligowca to: Warta Kamieńskie Młyny (klasa okręgowa), RKS Grodziec (IV liga), Skra Częstochowa (III liga), Śląsk Świętochłowice (IV liga), Polonia Łaziska Górne (IV liga) i Spójnia Landek (IV liga), GKS Radziechowy-Wieprz (IV liga).

KS 94 Rachowice - GKS Dąb Gaszowice 0:2 (0:0)

Sebastian Szymura 54., Paweł Wieczorek 65.

Żółte kartki: Kamil Sikora (Gaszowice)

Sędziowali: Marcin Bielawski, Maciej Radziejewski, Mateusz Bielawski (KS Katowice)

Rachowice: Dawid Szulc - Piotr Zieliński, Tomasz Parfieńczyk, Leszek Niewiarowski, Rafał Kołsut (30. Adam Piechocki), Igor Leszczyński, Tomasz Czech (60. Mariusz Sosna), Karol Zdunek (76. Bartłomiej Paduch), Artur Łopatka, Mateusz Mazur, Bartosz Sopel (75. Joachim Szepe). Trener: Adam Piechocki.

Gaszowice: Błażej Mandrysz - Mariusz Kraśniewski (46. Mariusz Reguła), Jakub Gnyp, Michał Szczurek, Łukasz Michalski, Kamil Sikora, Sebastian Szymura (65. Wojciech Orzeł), Kamil Gołyś, Damian Gorzawski (57. Michał Mazur), Przemysław Stebel, Paweł Wieczorek. Trener: Zdzisław Marszolik.