środa, 17 kwietnia 2024

imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana

Ważne zwycięstwo w Gdyni. Piast bliżej utrzymania

27.04.2018 19:53 | 0 komentarzy | kozz

W piątek w Gdyni, Piast Gliwice wygrał wysoko z Arką 5:1. To bardzo ważne trzy punkty w kontekście utrzymania się w Lotto Ekstraklasie.

Rywalizujący w grupie spadkowej Piast pierwszą bramkę zdobył w 25. minucie, a na listę strzelców pięknym strzałem wpisał się Saša Živec. W 33. minucie rzut karny zmarnował Mateusz Szwoch z Arki. Do przerwy Piast prowadził 1:0. Tuż po przerwie gliwiczanie zadali dwa ciosy. W 50. minucie na 2:0 z jedenastki podwyższył Tom Hateley. Dwie minuty później było już 3:0, a gola znów zdobył Živec. Gospodarze zmniejszyli straty w 62. minucie, gdy do siatki trafił były zawodnik Piasta Maciej Jankowski. W 71. minucie po weryfikacji VAR sędzia wyrzucił za ostry faul zawodnika Arki Marcusa. Na 10 minut przed końcem Piast po błędzie defensywy Arki podwyższył na 4:1, a na listę strzelców wpisał się Martin Konczkowski. Finał meczu był jeszcze lepszy. Fantastycznie w polu karnym zachował się Michal Papadopulos, który ustalił wynik na 5:1 dla Piasta Gliwice. Piast zajmuje 14. miejsce w 34 punktami na koncie.

Arka Gdynia - Piast Gliwice 1:5 (0:1)

Maciej Jankowski 62. - Saša Živec 25., 51., Tom Hateley 50.-k., Martin Konczkowski 82., Michal Papadopulos 90.

Piast: Jakub Szmatuła - Jakub Czerwiński, Uroš Korun, Aleksandar Sedlar - Martin Konczkowski, Tomasz Jodłowiec, Tom Hateley, Mateusz Szczepaniak (86. Patryk Dziczek), Saša Živec (64. Gerard Badía), Mikkel Kirkeskov - Karol Angielski (73. Michal Papadopulos).

Żółte kartki: Sołdecki - Jodłowiec, Sedlar.

Czerwona kartka: Marcus Vinicius (71. minuta, Arka).