Czwartek, 25 kwietnia 2024

imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w finale [ZDJĘCIA]

28.04.2018 22:56 | 0 komentarzy | kozz, tom

Potrzebny był tie-break, żeby awansować do finału Mistrzostw Polski. Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle choć przegrywali 0:2, wygrali 3:2 z Indykpolem AZS Olsztyn.

Pierwszy mecz w Olsztynie padł łupem ZAKSY, która wygrała 3:2. W sobotę ku zaskoczeniu kibiców zgromadzonych w hali w Kędzierzynie-Koźlu to siatkarze z Olsztyna wygrali dwa pierwsze sety. Mecz był wyrównany, ale to Indykpol prowadził 2:0. Mistrzowie Polski obudzili się po przerwie. Byli zdecydowanie lepsi w kolejnych dwóch setach. Najpierw ZAKSA wygrała 25:17, następnie 25:20. Jak mówi stare siatkarskie porzekadło jak nie wygrywasz 3:0, to przegrywasz 3:2. Dotyczy to siatkarzy z Olsztyna, którzy przegrali także tie-breaka. ZAKSA wygrała dwie konfrontacje z Indykpolem i zagra w finale Mistrzostw Polski ze Skrą Bełchatów.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Indykpol AZS Olsztyn 3:2 (19:25, 22:25, 25:17, 25:20, 15:11)