Benauer przywalił Prockowi z bańki. Rudy przegrały z Gorzycami [ZDJĘCIA i WIDEO]

29.04.2018 18:28 | 2 komentarze | kozz

Nerwowy to był mecz raciborskiej A klasy. W niedzielę do Rud przyjechał lider - Czarni Gorzyce.

Materiał wideo:

Mocno prażące słońce nie ułatwiało prowadzenia spotkania sędziom, a piłkarzom rozgrywania piłki. Od początku przeważała drużyna gości, która swoją przewagę udokumentowała bramką strzeloną z głowy autorstwa Jacka Bażana. Buk Rudy dzielnie wybronił się przed kolejnymi atakami i na przerwę Czarni schodzili przy prowadzeniu 1:0. W pierwszej części doszło do kilku stykowych sytuacji jak chociażby przy faulu, gdy doświadczony - z przeszłością trzecioligową - zawodnik Czarnych Kamil Benauer miał pretensje do Mariusza Wanglorza, że ten zagrał zbyt ostro. Więcej działo się po przerwie. Znów doszło do stykowej sytuacji z udziałem snajpera Gorzyc. Tym razem zawodnik nie wytrzymał podszedł do Mateusza Procka i pociągnął mu z bańki. Piłkarz ekipy gospodarzy przewrócił się, a sędzia po uspokojeniu rozgrzanych głów pokazał obu zawodnikom zaledwie żółtą kartkę. To nie pierwszy raz w meczu Rud z Gorzycami zawrzało. Dzisiejszy bohater - Jacek Bażan cztery lata temu za odepchnięcie rywala otrzymał czerwoną kartkę. W tym przypadku sędziemu zabrakło odwagi, żeby wyrzucić Benauera z boiska. Minutę później było 2:0 dla Czarnych a na listę strzelców ponownie wpisał się Bażan. Piłka zanim wpadła do bramki odbiła się od słupka. Trzecią bramkę dla Gorzyc zdobył Patryk Panic i lider wygrał w Rudach 3:0. Po meczu do Bartosza Ochyja, który ucierpiał w jednym ze starć przyjechała karetka.

Buk Rudy - Czarni Gorzyce 0:3 (0:1)

Jacek Bażan 19., 61., Patryk Panic 82.

Żółte kartki: Mateusz Procek, Łukasz Moric (Rudy) - Kamil Benauer, Wojciech Chłapek (Gorzyce)

Sędziowali: Adam Nowak, Robert Wala, Paweł Grabiec (KS Racibórz)

Buk Rudy: Ryszard Morgała - Adam Tworuszka, Patryk Hamiga, Łukasz Moric, Mario Jendryka, Tomasz Kufieta, Kasper Piontek (88. Szymon Uwara), Mateusz Procek, Patryk Oczko (45.+1. Oliwer Miera), Artur Bębenek (67. Michał Żyła), Mariusz Wanglorz (87. Daniel Duda). Trener: Beniamin Miera.

Czarni Gorzyce: Łukasz Strzelecki - Szymon Panic (85. Dawid Siedlaczek), Witold Lamczyk, Dawid Juzek, Rafał Wala, Dawid Zychma, Grzegorz Łukasiak, Dawid Skrzyszowski, Patryk Panic, Jacek Bażan (65. Bartosz Ochyj, 76. Daniel Durka), Kamil Benauer (82. Wojciech Chłapek). Trener: Tomasz Cielusek, II trener: Krzysztof Marek.