Sobota, 4 maja 2024

imieniny: Floriana, Moniki, Grzegorza

Jastrzębski Węgiel zakończył sezon

30.04.2018 11:21 | 0 komentarzy | dud

Jastrzębski Węgiel pokonał Asseco Resovię Rzeszów 3:1 i zajął piąte miejsce w w rozgrywkach PlusLigi siatkarzy.

Niedzielne spotkanie pomiędzy drużynami z Rzeszowa i Jastrzębia miało zadecydować o tym kto zdobędzie piąte miejsce na koniec sezonu. Dla obu ekip nie był to szczyt marzeń.

Decydujące spotkanie był wyrównanym widowiskiem. Tak jak w sobotnim meczu, tak i w niedzielę praktycznie każda partia była rozgrywana w końcówkach setów. Mecz lepiej zaczęli goście, którzy wygrali pierwszego seta 25:23. Kolejne dwa sety przyniosły największe emocje w meczu. Najpierw Resovia wygrała na przewagi 27:25, następnie Jastrzębie wyszarpało trzeciego seta 29:27. Ta wygrana znacząco podbudowała psychicznie gości, którzy w czwartym secie wyglądali dużo pewniej od gospodarzy z Rzeszowa.

Ostatecznie Jastrzębski Węgiel wygrał spotkanie 3:1 i zajął piąte miejsce w sezonie 2017/2018.

Asseco Resovia Rzeszów – Jastrzębski Węgiel 1:3 (23:25, 27:25, 27:29, 20:25)

Asseco Resovia Rzeszów: Jarosz, Tichacek, Chinenyeze, Dryja, Rossard, Śliwka, Masłowski (libero) oraz Kędzierski, Schoeps, Perłowski, Depowski

Jastrzębski Węgiel: Muzaj, Kampa, Sobala, Kosok, Quiroga, Hidalgo Oliva, Popiwczak (libero) oraz De Rocco, Boruch, Ernastowicz, Strzeżek, Lushtaku