PGE Skra Bełchatów po czterech latach znów mistrzem Polski [ZDJĘCIA]

06.05.2018 00:29 | 0 komentarzy | tom

W sobotę 5 maja w Hali Azoty odbył się drugi mecz finału PlusLigi. PGE Skra Bełchatów po zwycięstwie u siebie 3:0 pokonała dziś gospodarzy z Kędzięrzyna 3:1. Zawodnicy Zaksy po dwóch latach dominacji musieli pogodzić się ze srebrem, a Bełchatowianie po czterech latach wrócili na szczyt PlusLigi.

Po pierwszym wysoko wygranym secie przez gospodarzy zapowiadało się na niedzielne rozstrzygnięcie. W drugim secie siatkarze Zaksy początkowo wygrywali 6:2 jednak Bełchatowianie wzięli sprawy w swoje ręce i  szybko odrobili stratę ostatecznie wygrywając 25:20. Trzecia część spotkania należała do przyjezdnych dzięki udanym blokom oraz asom serwisowym. Czwarty set był bardzo wyrównany, w którym ubiegłoroczni mistrzowie nie poddali się i walczyli do samego końca. Jednak presja wyniku oraz przegrana w poprzednim meczu zablokowała kędzierzynian, którzy ostatni punkt stracili poprzez zepsutą zagrywkę.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - PGE Skra Bełchatów 1:3 (25:15, 20:25, 21:25, 23:25)

ZAKSA: Benjamin Toniutti, Mateusz Bieniek, Rafał Buszek, Sam Deroo, Maurice Torres, Łukasz Wiśniewski – Paweł Zatorski (libero) oraz Sławomir Jungiewicz, Rafał Szymura, Kamil Semeniuk.

PGE Skra: Grzegorz Łomacz, Bartosz Bednorz, Milad Ebadipour, Karol Kłos, Srecko Lisinac, Mariusz Wlazły – Kacper Piechocki (libero) oraz Marcin Janusz, Szymon Romać, Nikołaj Penczew, Patryk Czarnowski.