Czwartek, 20 stycznia 2022

imieniny: Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi

RSS

Kamczyk i Jaszek mistrzyniami Polski

07.05.2018 18:51 | 0 komentarzy | kozz

Nowy mistrz Polski w piłce nożnej kobiet. Wielki triumf Eweliny Kamczyk i Dżesiki Jaszek.

Kamczyk i Jaszek mistrzyniami Polski
fot. gksgornik.leczna.pl
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przed sezonem mało kto stawiał na taki scenariusz. Po upadku RTP Unia Racibórz, w piłce nożnej kobiet tylko jeden klub sięgał po tytuł mistrzowski i nie było to zbyt trudne w przedsezonowych przewidywaniach, że to Medyk Konin będzie najlepszy w kraju. W tym roku stało się jednak inaczej, bo w niedzielę po czterech latach triumfów klubu z wielkopolski, mistrzem został zespół z lubelszczyzny - Górnik Łęczna w którym grają Ewelina Kamczyk z Krzyżanowic i Dżesika Jaszek z Cyprzanowa.

Na trzy kolejki przed końcem sezonu Górnik osiągnął przewagę 10 punktów nad klubem z Konina i zwycięstwem 2:1 z AZS PWSZ Wałbrzych przypieczętował zdobycie krajowego mistrzostwa.

Do triumfu zdecydowanie przyczyniły się piłkarki z naszego regionu, bo obie bramki dla Górnika zdobyły właśnie one - Dżesika Jaszek i Ewelina Kamczyk.

Dla Górnika z Łęcznej to pierwszy tytuł mistrza Polski, ale nie pierwszy dla Jaszek i Kamczyk. Wcześniej nasze piłkarki zdobywały tytuł mistrzowski z RTP Unia i Medykiem Konin.

Do końca sezonu pozostały trzy mecze ligowe. Ewelina Kamczyk wciąż ma szanse ustanowić rekord ligi i strzelić więcej goli niż przed kilkoma laty Agata Tarczyńska (41). Kamczyk ma obecnie 35, co jest jej osobistym rekordem i najlepszym wynikiem w tym sezonie.

Górnik może sięgnąć po dublet, bo zagra także w finale Pucharu Polski z Czarnymi Sosnowiec (31 maja).

W zespole z Łęcznej występuje wiele piłkarek z przeszłością w RTP Unia Racibórz. Poza Jaszek i Kamczyk grają tam także Emilia Zdunek, Natasza Górnicka, Gabriela Grzywińska i Anna Sznyrowska.