środa, 10 sierpnia 2022

imieniny: Borysa, Filomeny, Wawrzyńca

RSS

Żurkowski, Kurzawa i Brosz. Worek nagród i wyróżnień dla Górnika Zabrze

21.05.2018 21:35 | 0 komentarzy | kozz

Dzień po zakończeniu sezonu 2017/18 Lotto Ekstraklasy odbyła się uroczysta gala. Nagrodami został obsypany Górnik Zabrze, który zwyciężył w kategoriach: odkrycie, pomocnik i trener sezonu.

Żurkowski, Kurzawa i Brosz. Worek nagród i wyróżnień dla Górnika Zabrze
Rafał Kurzawa
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Szymon Żurkowski z Górnika Zabrze został wybrany odkryciem sezonu w Lotto Ekstraklasie. Debiutant w ekstraklasie i reprezentant polskiej młodzieżówki. - Rok temu o tej porze miałem rozegrane 4 mecze w I lidze. Nagroda doda mi więcej motywacji do pracy nad sobą - mówił Żurkowski. Nagrodę wręczał Włodzimierz Lubański.

Rafał Kurzawa z Górnika Zabrze został wybrany pomocnikiem sezonu w Lotto Ekstraklasie. Zanotował 17 asyst, a Górnik był najbardziej bramkostrzelną drużyną. - Samo bycie w trójce jest wyróżnieniem. Zrobię wszystko, żeby zagrać na mundialu w Rosji - mówił Kurzawa, który odchodzi z Górnika. Nominowany w tej kategorii był również jego kolega z Górnika - Rafał Kądzior.

Marcin Brosz z Górnika Zabrze został wybrany trenerem sezonu w Lotto Ekstraklasie. Doprowadził Górnika do europejskich pucharów będąc beniaminkiem rozgrywek. - Dziękuję żonie za wsparcie i zrozumienie. Dla nas to jest zaszczyt, że będziemy mogli reprezentować Polskę w Europie. Chcemy być jak najlepiej przygotowani do rozgrywek, ale najpierw udajemy się na urlopy - mówił na antenie Canal+ Marcin Brosz.

Piłkarzem sezonu został Carlos Lopez. Nominowani byli także Igor Angulo i Rafał Kurzawa z Górnika Zabrze oraz Arvydas Novikovas z Jagiellonii Białystok i Arkadiusz Malarz z Legii Warszawa.

Ponadto najlepszym bramkarzem został wybrany Arkadiusz Malarz z Legii Warszawa, który pokonał m.in. Tomasza Loskę z Górnika Zabrze. Obrońcą wybrano Michała Helika z Cracovii. Napastnikiem sezonu wybrano Carlosa Lopeza z Wisły Kraków, który wyprzedził w głosowaniu Igora Angulo z Górnika Zabrze.

Galę ekstraklasy można było obejrzeć w stacji Canal+.