Polonia Głubczyce wygrała Regionalny Puchar Polski

23.05.2018 22:32 | 0 komentarzy | dud

Polonia Głubczyce wygrała finał wojewódzkiego Pucharu Polski. W rozegranym dziś spotkaniu pokonała 2:1 Porawie Większyce.

Piłkarze Polonii choć mają za sobą bardzo słaby sezon na poziomie III ligi, zdołali dotrzeć do finału Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Spotkali się tam z grającym w IV lidze Porawie Większyce.

Mecz już w pierwszej połowie ustawili obecni trzecioligowcy. Polonia zdobyła dwie bramki, a strzelcami byli Wanat oraz Fedorowicz. Przez większą część drugiej połowy wynik utrzymywał się bez zmian. W końcówce gola kontaktowego zdobył Kierdal. Do wyrównania stanu meczu zabrakło czasu i Polonia zdobyła puchar.

Piłkarze z Głubczyc będą reprezentowali Opolszczyznę na poziomie ogólnopolskim, a klub otrzymał w nagrodę 30 tys. zł.

Polonia Głubczyce - Porawie Większyce 2:1 (2:0)