środa, 8 maja 2024

imieniny: Stanisława, Lizy, Dezyderii

Turniej finałowy w Rybniku: Jaworzno i Kluczbork w I lidze

28.05.2018 18:47 | 0 komentarzy | kozz

Dobiegł końca turniej organizowany w Rybniku o awans do I ligi siatkarzy. Gospodarze - TS Volley Rybnik odpadli z rywalizacji już w piątek. W weekend rozegrano kluczowe mecze z udziałem zespołów z Jaworzna, Kluczborka, Ostrołęki i Głogowa.

W sobotę Energa Net Ostrołęka wygrał po tie-breaku z Mickiewiczem Kluczbork, a MCKiS Jaworzno ograło Chrobrego Głogów 3:1, tym samym z turniejem pożegnali się ci drudzy. W niedzielę wciąż o awans walczyły trzy ekipy. Chrobry, który odpadł przegrał w trzech setach z siatkarzami z Ostrołęki, ale zespół Energi Net musiał czekać na rozstrzygnięcie w ostatnim meczu bowiem wynik 3:2 dla Mickiewicza dawał awans siatkarzom z Kluczborka. Tak się właśnie stało. Mickiewicz ograł MCKiS 3:2 i to zespoły z Jaworzna i Kluczborka zagrają w przyszłym sezonie w I lidze. Ostrołęczanom zabrakło wygrania jednego seta. TS Volley Rybnik zajął w turnieju piąte miejsce.