Poniedziałek, 29 kwietnia 2024

imieniny: Piotra, Rity, Angeliny

Blachowianka ograła osłabione Stare Koźle [ZDJĘCIA]

29.05.2018 11:26 | 0 komentarzy | kozz

Aż 66 minut potrzebowali piłkarze B klasowego TKKF Blachowianka Kędzierzyn-Koźle, żeby strzelić pierwszego gola w meczu 23. kolejki opolskiej B klasy (grupa XII) przeciwko LZS Stare Koźle.

Zawodnicy z Koźla, którzy wygrali tylko jedno spotkanie w sezonie przystąpili do meczu z Blachowianką w dziewięcioobosobowym składzie. Mimo kadrowego osłabienia we współpracy z piłkarzami Blachowianki długo utrzymywali czyste konto. Gospodarze niemiłosiernie pudłowali, choć już w pierwszej połowie oddali na bramkę kilkanaście strzałów. Kończyły się one wysoko nad poprzeczką, koło słupków lub na bramkarzu, który świetnie radził sobie z kolejnymi atakami. Wycieńczeni zawodnicy Starego Koźla ulegli pierwszy raz w 66. minucie. Bramkę dla Blachowianki zdobył Mariusz Banaś. Kolejne gole padły w ostatnim kwadransie. Kolejno do bramki trafiali: Dawid Czepul, Mirosław Fiedura, ponownie Czepul i Banaś. Blachowianka wygrali ze Starym Koźlem 5:0 i utrzymują trzecie miejsce w opolskiej B klasie. Na kolejkę przed końcem tracą punkt do drugiego LZS Raszowa i siedem do Zawiszy Stara Kuźnia. Stare Koźle jest ostatnie - dwunaste i ma na koncie 4 oczka.

TKKF Blachowianka Kędzierzyn-Koźle - LZS Stare Koźle 5:0 (0:0)

Mariusz Banaś 66., 89., Dawid Czepul 76., 83., Mirosław Fiedura 82.

Żółta kartka: Dawid Czepul (Blachowianka)

Blachowianka: Michał Kuchta - Michał Gawrecki, Krystian Płocica, Mariusz Dydfeld, Mirosław Fiedura, Michał Dąbrowski, Dawid Czepul, Marcin Kuźmicz, Łukasz Grobelny (67.), Sławomir Szkutnik (46.), Arkadiusz Tołpa. Trener: Arkadiusz Tołpa.

Stare Koźle: Marek Ignacy, Kacper Pietrzak, Bogdan Czekaj, Bartosz Pietrzak, Adam Majnusz, Jakub Brdękiewicz, Szymon Czech, Patryk Kopiczko, Denis Krajczyk. Trener: Bogdan Czekaj.