Start Bogdanowice w hicie ograł Lisięcice [ZDJĘCIA]

29.05.2018 11:54 | 0 komentarzy | kozz

Gospodarze z Bogdanowic przystąpili do meczu mocno osłabieni kontuzjami i kartkami, a w pierwszym składzie wystąpiło aż ośmiu juniorów. Mimo to Start podjął walkę i pokonał wicelidera tabeli LZS Lisięcice 2:1.

Dzięki wygranej Start Bogdanowice zrównał się punktami z Lisięcicami, ale przyjezdni wygrali na jesień 5:3, więc dzięki bezpośrednim meczom znajdują się przy takiej samej liczbie punktów (49) pozycję wyżej.

Spotkanie było bardzo atrakcyjne dla widzów zgromadzonych na stadionie w podgłubczyckich Bogdanowicach. Ku uciesze miejscowych to piłkarze Startu objęli prowadzenie po golu Kamila Sabata w 39. minucie meczu. Po przerwie Lisięcice, które były lepsze piłkarsko strzeliły wyrównującego gola. Start się nie poddał i ambitnie walczył o wygraną. Udało się zdobyć zwycięskiego gola po strzale z rzutu karnego Sabata. Obie ekipy wciąż walczą o awans do okręgówki, ale tracą do lidera z Twardawy 5 punktów, a tylko zwycięzca zrobi krok o ligę wyżej.

LZS Start Bogdanowice - LZS Lisięcice 2:1 (1:0)

Kamil Sabat 39., 80. - Patryk Nowak 75.

Żółte kartki: Marcin Stupek (Start) - Jarosław Hawron, Paweł Bukowiec, Grzegorz Sawicki (wszyscy Lisięcice).

Start Bogdanowice: Robert Późniak - Marcin Stupek, Paweł Wachniewski, Jakub Piecha, Rafał Zmurczyński, Kamil Sabat, Krzysztof Łukaszczyk, Kamil Myśków, Dawid Toporowski, Krzysztof Janicki, Wojciech Sowa. Trener: Marek Malewicz.

LZS Lisięcice: Krzysztof Mirga - Kamil Steuer, Ryszard Jaskuła, Mateusz Wanat (67. Jacek Kwiatkowski), Patryk Nowak, Łukasz Jureczek (46. Przemysław Podstawka), Kacper Sawicki, Kamil Chałek, Grzegorz Sawicki, Jarosław Hawron, Paweł Bukowiec. Trener: Przemysław Podstawka.