Kuźnia Raciborska wygrała deszczowy mecz na szczycie [ZDJĘCIA]

09.06.2018 23:36 | 0 komentarzy | tom

W sobotę odbył się mecz XXIX kolejki Raciborskiej B klasy. Zawodnicy KS Stal Kuźnia Raciborska pokonali LKS 07 Markowice 3:2.

Zawodnicy obu drużyn wbiegli na murawę, kiedy słońce jeszcze przebijało się przez chmury. Z minuty na minutę pogoda się pogarszała jednak to nie powstrzymało piłkarzy przed rozegraniem meczu. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1 po bramkach Aleksandra Lacha w 14 minucie oraz Jarosława Wojaczka w 37 minucie. Silny deszcz utrudniał grę, ale nie powstrzymał gospodarzy, którzy od początku drugiej części spotkania wywierali presję na przeciwniku. Najpierw padła bramka Damiana Słupiny w 49 minucie, a kilka minut później Damian Kilian strzelił gola 3:1. Długo nie trzeba było czekać na kontrę gości. Po golu strzelonym przez Mikołaja Tappera zawodnicy Stali znów mieli się na baczności. Jednak więcej bramek nie padło, a mecz zakończył się wynikiem 3:2.

KS Stal Kuźnia Raciborska - LKS 07 Markowice 3:2 (1:1)

Bramki: Aleksander Lach 14., Damian Słupina 49., Damian Kilian 54. - Jarosław Wojaczek 37., Mikołaj Tapper 62.

Żółte kartki: Łukasz Kijas, Mateusz Grzesik, Aleksander Lach, Damian Skupina x2, Sebastian Dziadura (Kuźnia) - Mikołaj Tapper, Bernart Paprotny, Krzysztof Urbanek (Markowice).

Czerwona kartka: Damian Skupina 78.

Spotkanie sędziowali: Dariusz Kowacz, Oliwer Huptaś, Krzysztof Ganita.

Kuźnia: Damian Hareńczuk - Jacek Jakoniuk, Łukasz Kijas, Mateusz Grzesik, Łukasz Żak, Damian Słupina, Damian Kilian (90. Mariusz Horoń), Krzysztof Szabałowski (80. Adam Szczypka), Szymon Szabałowski (45+1. Sebastian Dziadura), Robert Telma (90+2. Samuel Malinowski), Marcin Cyburt. Trener: Jacek Jakoniuk.

Markowice: Ryszard Jasny - Dawid Kucyniak, Bernard Paprotny, Marek Bakaj, Seweryn Strachota, Krzysztof Urbanek, Adam Szatko (53. Jacek Herok), Patryk Grzesiczek (82. Grzegorz Grosch), Mikołaj Tapper (75. Rafał Wita), Jarosław Wojaczek, Bronisław Kłosek. Trener: Maciej Kozicki.