Wtorek, 16 kwietnia 2024

imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni

Kornowac zdeklasował Pszów i awansuje do okręgówki [ZDJĘCIA]

10.06.2018 22:57 | 2 komentarze | tom

W niedzielę w Kornowacu odbył się mecz XXX kolejki Raciborskiej A klasy. KS Kornowac pokonał TS Górnik Pszów oraz po całym sezonie wywalczył awans do klasy okręgowej.

W pierwszej części spotkania podczas wyrównanej gry obie drużyny strzeliły po dwie bramki. W drugiej połowie goście ruszyli do boju strzelając w kilka minut dwa gole. Mając dwubramkową przewagę nad przeciwnikiem byli już przekonani o swojej wygranej. Sytuacja jednak odwróciła się w 69 minucie. Marcin Pochcioł oraz Dariusz Mańka dołożyli kolejne dwie bramki dla Kornowaca w 4 minuty. Górnicy całkowicie się rozproszyli po takiej stracie, co wykorzystali gospodarze. W 80 minucie celnie strzelił Sebastian Bugdol, a na pożegnanie Sebastian Mańka dołożył dwa gole od siebie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 7:4 dla gospodarzy, którzy po meczu świętowali swój awans.

KS Kornowac - TS Górnik Pszów 7:4 (2:2)

Bramki: Marcin Pochcioł 24., 69., Dariusz Mańka 35., 73., Sebastian Bugdol 80., Sebastian Mańka 89., 90. - Marcin Koczy 19., 52., Robert Świerczek 38., 56.

Żółta kartka: Sebastian Bugdol (Kornowac).

Spotkanie sędziowali: Sławomir Kozioł, Łukasz Wojaczek, Mirosław Niedziela.

Kornowac: Michał Radecki, Michał Koczor, Paweł Kowol, Dawid Dzierżęga, Sebastian Bugdol (85. Daniel Komorek), Sławomir Bugla (45. Sławomir Pytlik), Wojciech Błaszczyk, Bogusław Drobny, Sebastian Mańka, Marcin Pochcioł, Dariusz Mańka.

Pszów: Filip Gajewski, Jarosław Lach, Szymon Ostrzołek, Andrzej Kłosok, Kamil Mazur (82. Tomasz Janik, 85. Szymon Kubica), Marcin Gomołka (80. Dawid Bugiel), Sebastian Gawlik, Jacek Kwiatoń, Wojciech Hetmaniok (12. Ireneusz Węgrzyk), Robert Świerczek, Marcin Koczy.