Poniedziałek, 6 maja 2024

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

Jak one to przegrały?! Gol Jaszek

12.06.2018 18:12 | 0 komentarzy | adi

Reprezentacja Polski kobiet przegrała w Kielcach ze Szkocją w meczu eliminacji do mistrzostw świata. Jednego gola strzeliła Dżesika Jaszek.

Grająca obecnie w Górniku Łęczna Dżesika Jaszek wpisała się na listę strzelców na samym początku meczu, w 6. minucie. W drugiej połowie Polki prowadziły już 2:0 po samobójczym trafieniu Sophie Howard. Końcówka należała jednak do Szkotek, które w ostatnim kwadransie gry strzeliły trzy bramki - w tym ostanią tuż przed końcem spotkania.

Porażka oznacza, że Polki na dwie kolejki przed końcem eliminacji straciły szanse na awans do mistrzostw świata. Kolejny mecz "Biało-czerwone" rozegrają 31 sierpnia. Zmierzą się wtedy - na wyjeździe - z ostatnią w grupie Białorusią.

Jaszek w rugiej połowie została zmieniona przez Julię Matuschewski. Grała także inna zawodniczka z naszego regionu - Ewelina Kamczyk.

Polska - Szkocja 2:3 (2:0)

Bramki: Dżesika Jaszek 6., Sophie Howard (samobójcza) 66. - Kim Little 78., Jane Ross 80., Lisa Evans 90.

Polska: Katarzyna Kiedrzynek - Aleksandra Sikora, Dagmara Grad, Jolanta Siwińska, Agata Guściora, Martyna Wiankowska - Dominika Grabowska, Katarzyna Daleszczyk (73. Sylwia Matysik), Agnieszka Winczo, Ewelina Kamczyk (58. Agata Tarczyńska) - Dżesika Jaszek (58. Julia Matuschewski).