Patryk Grzegorzewicz zdobył brązowy medal Mistrzostw Europy

14.07.2018 13:28 | 0 komentarzy | dud

Patryk Grzegorzewicz został brązowym medalistą Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce U18, które w dniach 5-8 lipca odbywały się w Győr na Węgrzech.

Patryk jest zawodnikiem klubu MKS-SMS „Victoria” Racibórz oraz uczniem ZSOMS. Brązowy medal zdobył w sztafecie szwedzkiej, która polega na biegu czterech zawodników według kolejności: 100 m, 200 m, 300 m, 400 m.

Patryk bardzo dobrze spisał się w biegu eliminacyjnym, gdzie kadra Polski zajęła pierwsze miejsce. Pewną niespodzianką był brak Patryka w biegu finałowym, była to decyzja trenera. Ostatecznie polska sztafeta zajęła III miejsce, a wszyscy zawodnicy otrzymali medale.

Zawodnik po zawodach czuł lekki niedosyt brakiem występu w finale, ale uszanował decyzję trenera.