Słaby start rezerw Górnika Zabrze

04.08.2018 22:14 | 0 komentarzy | adi

Druga drużyna Górnika Zabrze rozpoczęła III-ligowy sezon 2018/2019 od porażki z Rekordem Bielsko-Biała.

Drugi zespół wzmocniony był graczami pierwszej drużyny - Marcinem Urynowiczem i Rafałem Wolsztyńskim. Grał też Meik Karwot, który wrócił z wypożyczenia do Pogoni Siedlce. Mimo to, Rekord był zdecydowanie lepszy i już po kilkunastu minutach objął prowadzenie, gdy Wróbel głową wykończył dośrodkowanie z rzutu wolnego.

Na początku drugiej połowy do remisu mógł doprowadzić Urynowicz, ale jego strzał bramkarz Rekordu zdołał odbić na słupek. Kilka minut później było już 2:0, po ładnej, zespołowej akcji, którą skutecznie zamknął Ogrocki. W ostatnim kwadransie gry wynik ustalił Hilbrycht, a w samej końcówce czerwoną kartkę - za dwie żółte - zobaczył Karwot.

Rekord Bielsko-Biała - Górnik II Zabrze 3:0 (1:0)
Bramki: Wróbel 16., Ogrocki 52., Hilbrycht 77.

Rekord: Żerdka - Wyroba, Ogrocki (68. Sobik), Hilbrycht, Wróbel (78. Kozina), Gleń, Żołna, Szymański, Caputa, Czaicki (82. Czernek), Kareta. Trener Szymon Niemczyk.

Górnik II: Szymański - Kulanek, Surowiec, Karwot, Jaksik - Pawłowski (64. Wojdanowski), Cybulski (64. Jaworski), Kubica, Kopia (78. Staśkiewicz) - Urynowicz, R. Wolsztyński. Trener: Piotr Gierczak.