GKS zdobył Opole. Pierwsza wygrana jastrzębian

17.08.2018 20:51 | 0 komentarzy | adi

GKS 1962 Jastrzębie wygrał w Opolu z Odrą 2:1. To pierwsze zwycięstwo beniaminka w tym sezonie.

Jastrzębianie od początku grali odważnie - już w pierwszym kwadransie gry w poprzeczkę, po strzale z dystansu, trafił Kamil Szymura. Kilka minut później więcej szczęścia miał Bartosz Jaroszek, który z kilku metrów uderzeniem głową skutecznie wykończył dośrodkowanie Farida Aliego z rzutu wolnego. Minęła zaledwie chwila, a bliski podwyższenia był Dawid Gojny - trafił jednak słupek. Niebezpiecznie było także po próbie Macieja Spychały. Gospodarze również mieli kilka okazji, ale zdecydowanie szwankowała u nich skuteczność. Tuż przed przerwą Odrę ponownie uratowała poprzeczka - tym razem po strzale Kamila Jadacha.

Podopieczni trenera Jarosława Skrobacza prowadzili zasłużenie. W drugiej połowie nie zamierzali jedynie bronić skromnej przewagi, tylko wykorzystali słabość rywala. Na nieco ponad 20 minut przed końcem prowadzenie jastrzębian podwyższył Ali, który - podobnie jak Jaroszek - wpisał się na listę strzelców uderzeniem głową. Tym razem asystę zanotował Damian Tront.

Trener gospodarzy miał nosa, bo kilka minut po drugim golu dla GKS-u wpuścił na boisko Sebastiana Boneckiego. Ten po chwili zdobył kontaktową bramkę - strzałem z kilkunastu metrów. Mimo starań gospodarzy, nie udało im się doprowadzić do wyrównania. Oznacza to, że GKS wygrał pierwszy mecz w I lidze od 2009 roku!

Odra Opole - GKS 1962 Jastrzębie 1:2 (0:1)

Bramki: Bonecki 76. - Jaroszek 18., Ali 69.

Odra: Michał Szromnik - Patryk Janasik, Paweł Baranowski, Serafin Szota (46. Rafał Niziołek), Dudu - Jakub Habusta - Krzysztof Janus, Mateusz Czyżycki, Jakub Moder (72. Sebastian Bonecki), Mariusz Rybicki - Ivan Martin Gomez. Trener: Mariusz Rumak.

GKS: Grzegorz Drazik - Dominik Kulawiak, Piotr Pacholski, Kamil Szymura, Dawid Gojny - Bartosz Jaroszek (57. Krzysztof Gancarczyk), Damian Tront, Maciej Spychała - Farid Ali, Kamil Adamek (77. Adam Żak), Kamil Jadach (84. Dominik Szczęch). Trener: Jarosław Skrobacz.

Żółte kartki: Baranowski, Habusta, Czyżycki - Gojny, Jaroszek, Ali, Spychała, Kulawiak.