Niedziela, 5 maja 2024

imieniny: Ireny, Waldemara, Piusa

Efektowna wygrana Polek, gole Winczo i Kamczyk

31.08.2018 18:19 | 0 komentarzy | adi

Reprezentacja Polski kobiet wygrała na wyjeździe 4:1 z Białorusią w meczu eliminacji do mistrzostw świata. Gole strzeliły m.in. Agnieszka Winczo i Ewelina Kamczyk.

Pierwszego gola "Biało-czerwone" zdobyły tuż przed przerwą, a na listę strzelców wpisała się Agnieszka Winczo - była zawodniczka Unii Racibórz. Chwilę po rozpoczęciu drugiej części gry na 2:0 podwyższyła Ewa Pajor. Gospodynie kilka minut później zdobyły kontaktową bramkę, ale nerwówki nie było. W 56. minucie gola strzeliła Ewelina Kamczyk. Tuż przed końcem wynik ustaliła Pajor.

Do kadry powołana została Dżesika Jaszek, która ostatecznie nie pojechała z kadrą na mecz z powodu odnowienia się kontuzji.

Po siedmiu spotkaniach Polki zajmują trzecie miejsce w grupie 2. Mają 10 punktów - o osiem mniej od Szwajcarek i Szkotek. 4 września "Biało-czerwone" zagrają w Mielcu ze Szwajcarią.

Białoruś – Polska 1:4 (0:1)

Bramki: Anastasija Szłapakowa 53. - Agnieszka Winczo 44., Ewa Pajor 47., 86., Ewelina Kamczyk 56.

Białoruś: Natalja Woskobowicz – Polina Szatilenia, Anastasija Linnik, Anastasija-Grażyna Szczerbaczenia, Elwira Urazajewa, Julija Slesarczik, Walerija Karaczun, Wiktorija Kazakiewicz (46. Anastasija Szuppo), Karina Olchowik, Lubow Gudczenko, Anastasija Szłapakowa.

Polska: Anna Szymańska - Aleksandra Sikora, Jolanta Siwińska, Paulina Dudek, Martyna Wiankowska - Dominika Grabowska, Patrycja Balcerzak, Gabriela Grzywińska, Ewelina Kamczyk (77. Weronika Zawistowska) - Agnieszka Winczo (59. Julia Matuschewski), Ewa Pajor.

Sędziowała: Ainara Acevedo (Hiszpania).