środa, 17 sierpnia 2022

imieniny: Jacka, Anity, Mirona

RSS

Obóz piłkarski MKS-u Gmina Lubomia [ZDJĘCIA]

01.09.2018 13:45 | 0 komentarzy | dud

W dniach 27-30 sierpnia młodzi piłkarze Młodzieżowego Klubu Sportowego Gmina Lubomia wraz z trenerami uczestniczyli w obozie piłkarskim w Nowej Rudzie (Kotlina Kłodzka).

Obóz piłkarski MKS-u Gmina Lubomia [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do Nowej Rudy udali się po raz kolejny, tym razem już jako MKS Gmina Lubomia. Pod czujnym okiem kadry trenerskiej, doskonaląc swoje umiejętności piłkarskie dzieci przygotowywały się do nowego sezonu. Każdy dzień rozpoczynali porannym rozruchem. Główną częścią dnia były dwie jednostki treningowe dla każdej z grup, natomiast wieczorem luźne zajęcia na basenie.

Do dyspozycji były dwa boiska (z nawierzchnią naturalną i sztuczną), bieżnia tartanowa i basen. Pogoda dopisała więc nie trzeba było korzystać z hali, a wszystkie zajęcia odbyły się zgodnie z planem. Piłkarze rozegrali też dwa mecze kontrolne. Orliki wygrały 10:6 z Orlikiem Opole, natomiast młodziki z Piastem Nowa Ruda 3:1. W obozie uczestniczyło 65 dzieci. Dla niektórych był to jedyny wakacyjny wyjazd. Obóz prawie w całości został sfinansowany przez Urząd Gminy Lubomia.

Już w ten weekend drużyny rozpoczynają pierwszymi meczami rozgrywki sezonu 2018/2019. W podokręgu Racibórz wystąpią drużyny żaków młodszych, żaków, orlików, młodzików młodszych, młodzików, trampkarzy młodszych i juniorów młodszych. Natomiast w III lidze wojewódzkiej Śląskiego Związku Piłki Nożnej grać będzie drużyna trampkarzy. Klub zrzesza dzieci i młodzież z Gminy Lubomia i nie tylko. Więcej zdjęć i filmików z obozu oraz aktualne informacje dotyczące klubu można znaleźć na oficjalnym profilu na Facebooku. 


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl