Górnik Zabrze w dwóch meczach strzelił 17 goli

08.09.2018 19:08 | 0 komentarzy | adi

Pierwsza drużyna Górnika Zabrze - wzmocniona młodymi zawodnikami - rozgromiła Liswartę Lisów w meczu sparingowym, z kolei rezerwy rozbiły Piasta Żmigród.

Mecz z Liswartą Lisów zorganizowany został z okazji 50-lecia A-klasowego klubu. Zabrzanie potraktowali święto bardzo poważnie i oddelegowali do gry m.in. Daniego Suareza, Szymona Matuszka i Igora Angulo, który ustrzelił hat-tricka. Więcej bramek - cztery - zdobył Adam Ryczkowski. Dwa trafienia zanotował Kamil Zapolnik.

Kilku zawodników z pierwszej drużyny zagrało też w meczu rezerw. Drugi zespół Górnika wygrał aż 4:1 z Piastem Żmigród, mimo że do przerwy... prowadzili gospodarze. W drugiej połowie zabrzanie z nawiązką odrobili stratę.

Liswarta Lisów - Górnik Zabrze 1:13

Bramki: Mateusz Korzekwa - Adam Ryczkowski 4, Igor Angulo 3, Kamil Zapolnik 2, Krzysztof Kiklaisz, Filip Żagiel, Damian Jaworski, Kacper Staśkiewicz

Liswarta: (skład wyjściowy) Karol Woś - Daniel Wójcik, Piotr Białas, Sławomir Góra, Mateusz Gajda, Marcin Pyka, Przemysław Ledwoń, Dominik Mąkos, Kamil Josek, Kajetan Kmieć, Mateusz Korzekwa.

Górnik: (I połowa) Jakub Szymański - Przemysław Wiśniewski, Dani Suárez, Adam Fic, Nowakowski, Jesús Jiménez, Szymon Matuszek, Daniel Bielica, Adam Ryczkowski, Kamil Zapolnik, Igor Angulo; (II połowa) Bartosz Sekuła, Miłosz Ćwielong, Meik Karwot, Bartłomiej Olszewski, Tymoteusz Wojdanowski, Mateusz Kopia, Kacper Staśkiewicz, Krzysztof Kiklaisz, Filip Żagiel, Damian Jaworski, Marek Kasprzyk.

Piast Żmigród - Górnik II Zabrze 1:4 (1:0)

Bramki: Trzepacz 38. - Pawłowski 59., 68., Koj 59., 81.

Górnik II: Bielica – Wolniewicz, Surowiec, Koj, Jaksik - Pawłowski (79. Zaradny), Ambrosiewicz, Kubica (88. Kulanek), Smuga (86. Cybulski), Urynowicz, Wolsztyński (46. Lasik)