Niedziela, 19 maja 2024

imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna

Męki jastrzębian z "czerwoną latarnią"

12.09.2018 20:54 | 1 komentarz | adi

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie wygrali z kadrą PZHL U23 zaledwie 3:2. Mecz 9. kolejki PHL rozegrany został awansem.

Młoda kadra PZHL-u jest zdecydowanie najsłabszą drużyną w lidze. Wystarczy wspomnieć, że w poprzedniej kolejce zespół ten przegrał aż 0:12 z katowicką GieKSą. Jastrzębianie niespodziewanie mieli sporo problemów i wygrali zaledwie jedną bramką.

Pierwszą tercję 2:0 wygrali jastrzębianie po trafieniach Patryka Pelaczyka i Artioma Dubinina, ale w drugiej kadra PZHL-u dwukrotnie pokonała Oskara Prokopa i łapała kontakt z gospodarzami. Co ciekawe, dwie bramki dla gości zdobył wychowanek JKH, Kamil Wałęga. Na jego pierwszego gola po kilku minutach odpowiedział Dominik Jarosz, ale tuż przed  syreną przyjezdni ponownie zmniejszyli dystans, czym zapewnili nielicznym kibicom emocje w ostatniej tercji.

W ostatniej odsłonie goli jednak nie było, przez co jastrzębianie zanotowali drugie zwycięstwo w tym sezonie. Trzecie spotkanie sezonu JKH GKS rozegra w niedzielę - w Gdańsku z MH Automatyką.

JKH GKS Jastrzębie - Kadra PZHL U23 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)
1:0 - 10:09 - Patryk Pelaczyk - Jakub Kubeš, Tomasz Kulas
2:0 - 19:19 - Artiom Dubinin - Martin Kasperlík, Dominik Paś (5/4)
2:1 - 26:11 - Kamil Wałęga - Jan Sołtys, Miłosz Noworyta
3:1 - 35:00 - Dominik Jarosz - Radosław Nalewajka
3:2 - 39:47 - Kamil Wałęga - Bartłomiej Wsół

JKH GKS Jastrzębie: Prokop (od 40:01 - Raszka) - Kubeš, Michałowski, Kasperlik, Dubinin, Paś - Sulka, Gimiński, Kominek, Fabuš, Wróbel - Bigos, Radzieńciak, Nahunko, Jarosz, Ł. Nalewajka - Chorążyczewski, Matusik, Pelaczyk, Kulas, R. Nalewajka.

Kadra PZHL U23: Zawalski (od 31:30 - Lipiński) - Wsół, Wysocki, Sołtys, Wałęga, Misterkiewicz - Noworyta, Gruszczyk, Wsół, Blanik, Maciej Rybak - Niedlich, Duszak, Gruźla, Jóźwik, Luszniak - Zając.