Poniedziałek, 6 maja 2024

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

Łukasz Wolsztyński wrócił i strzelił gola

06.10.2018 19:56 | 0 komentarzy | adi

Rezerwy Górnika Zabrze wygrały 3:1 z Ruchem Radzionków. Kibiców ucieszy fakt, że na boisko wrócił Łukasz Wolsztyński, który strzelił gola.

Pierwszych kilkanaście minut to dominacja Górnika, który szybko objął prowadzenie po golu Rafała Wolsztyńskiego. Szybko podwyższył kolejny z graczy pierwszej drużyny - Konrad Nowak. Po dwóch ciosach "Cidry" otrząsnęły się i w końcu zaczęły grać w piłkę. Jeszcze przed przerwą kontaktowe trafienie zanotował Mateusz Hermasz.

W drugiej części goście dominowali, dwukrotnie trafiali w słupek i trudno wytłumaczyć fakt, że nie wywieźli z Zabrza choćby punktu. Na ostatni kwadrans na boisku pojawił się Łukasz Wolsztyński, dla którego był to pierwszy mecz od marca. Powrót po groźnej kontuzji zdecydowanie uzna za udany - w ostatniej minucie spotkania ustalił wynik na 3:1.

Górnik kończył mecz w osłabieniu. Kilka minut przed końcem drugą żółtą kartkę otrzymał Wiktor Biedrzycki.

Górnik II Zabrze - Ruch Radzionków 3:1 (2:1)

Bramki: Rafał Wolsztyński 6, Konrad Nowak 16, Łukasz Wolsztyński 90 - Mateusz Hermasz 28

Górnik II: Daniel Bielica - Kamil Surowiec, Kacper Michalski, Bartłomiej Olszewski, Mateusz Kulanek, Konrad Nowak (72. Konrad Zaradny), Krzysztof Kubica, Wiktor Biedrzycki, Rafał Wolsztyński (76. Łukasz Wolsztyński), 17. Adam Ryczkowski (46. Daniel Liszka), Marcin Urynowicz (67. Krzysztof Kiklaisz).

Ruch: Dawid Stambuła - Marcel Gieroń, Daniel Sroka, Marcin Trzcionka, Kamil Banaś, Michał Staszowski, Damian Sadowski (67. Andrzej Piecuch), Kamil Kopeć (71. Mateusz Pietryga), Dawid Krzemień, Mateusz Hermasz (75. Daniel Skalski), Robert Wojsyk.