Tego nie można było przegrać, a jednak. Górnik lepszy w Raciborzu [ZDJĘCIA]

13.10.2018 21:10 | 0 komentarzy | kozz

W sobotę w Arenie Rafako w Raciborzu rozegrano derbowy mecz siatkarski w III lidze (I lidze śląskiej). AZS Rafako podejmował Górnik Radlin.

W pierwszym secie końcówka była niezwykle wyrównana. Zarówno jedni i drudzy mogli wygrać na przewagi. Ostatecznie set padł łupem raciborzan 28:26. W drugim secie w końcówce przewagę osiągnęli gospodarze, którzy wygrali 25:22 i prowadzili w setach 2:0. Trzeci set znów należał do tych wyrównanych. Wydawało się, że AZS pewnie wygra mecz w trzech setach, ale to Górnik rozstrzygnął końcówkę na swoją korzysć 25:23 łapiąc kontaktowego seta. Rozsypani gospodarze oddali przyjezdnych czwartego seta przegrywając wyraźnie 25:14. W tie-breaku grał tylko zespół z Radlina, co przyniosło mu zwycięstwo 15:5 i w całym meczu 3:2.

AZS Rafako i Górnik plasują się w środku stawki z pięcioma oczkami na koncie.

KS AZS Rafako Racibórz - SK Górnik Radlin 2:3 (28:26, 25:22, 23:25, 14:25, 5:15)