Ambitna postawa Żorskiej Akademii Koszykówki

14.10.2018 23:22 | 0 komentarzy | adi

Żorska Akademia Koszykówki przegrała na wyjeździe z MCKS-em Czeladź, ale do ostatniej minuty walczyła o korzystny rezultat.

Ekipa z Żor postawiła twarde warunki faworytowi. Pierwsza kwarta przegrana była tylko jednym punktem. Kluczowa była druga część, którą gospodarze wygrali 28:20. Goście najlepiej wyglądali w czwartej partii, w której gonili wynik. Na 50 sekund przed końcem MCKS prowadził tylko jednym "oczkiem", jednak koszykarze Akademii nie zdołali odrobić straty. Najskuteczniejszym zawodnikiem przyjezdnych był Iwo Rybiński, który zdobył 20 punktów.

W drugim meczu III-ligowego sezonu ŻAK rozegra już we wtorek - zmierzy się na własnym parkiecie z Ofensywą Racibórz.

Miejski Czeladzki Klub Sportowy - Żorska Akademia Koszykówki 86:78 (18:17, 28:20, 19:17, 21:24)

ŻAK: Patryk Szołtysek 8, Kacper Walkowski 9, Paweł Sitek 16, Iwo Rybiński 20, Kacper Czubak, Piotr Golc, Paweł Makuła, Jakub Pietrzak 10, Miłosz Żebrowski 10, Maciej Łatka 5, Sebastian Michalczuk, Piotr Palczewski.