RMKS Rybnik wiceliderem II ligi

16.10.2018 13:20 | 0 komentarzy | kozz

Dwa mecze i dwa zwycięstwa, koszykarki z Rybnika bardzo dobrze rozpoczęły sezon w II lidze.

Po łatwej wygranej u siebie z RKK AZS Racibórz, rybniczanki pojechały do Rudy Śląskiej, żeby zmierzyć się z Pogonią. Rywalizacja od początku była bardzo wyrównana. Po pierwszej kwarcie lepsze były zawodniczki Pogoni, które prowadziły jednym punktem, ale już po drugiej kwarcie to rybnickie koszykarki objęły dwupunktowe prowadzenie. Po przerwie RMKS przejął kontrolę nad meczem i uciekł gospodyniom na osiem punktów. W ostatniej kwarcie przewaga została powiększona o kolejne osiem oczek i dzięki temu koszykarki RMKS odniosły okazałe zwycięstwo 68:52. Ważna była postawa całego zespołu, bowiem w rybnickiej drużynie równo punktowały cztery zawodniczki. Weronika Pawlak i Nikola Ponikowska zdobyły po dwanaście punktów, a jedenaście punktów rzuciły Wiktoria Ozga i Sylwia Wojtylas. RMKS czeka ważny pojedynek, który rozegra 28 października o godzinie 11:00. Rywalem będzie lider - KU AZS UŚ Katowice.

KS POGOŃ RUDA ŚLĄSKA - RMKS RYBNIK 52:68 (14:13, 13:16, 12:18, 13:21)