Kolejna wygrana siatkarzy ZAKSY

02.11.2018 23:00 | 0 komentarzy | rafbl

W rozegranym w piątkowy wieczór w Olsztynie meczu 5. kolejki siatkarskiej Plus Ligi kolejne trzy punkty zapisała na swoim koncie ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Premierowa odsłona piątkowego meczu to gra punkt za punkt w wykonaniu obydwu zespołów. Skuteczna zagrywka Mateusza Sacharewicza pozwoliła zawodnikom z Kędzierzyna-Koźla wyjść na bezpieczne, czteropunktowe prowadzeni (9:5). Dalsza część seta to kontrolowanie wypracowanej przewagi przez siatkarzy ZAKSY, którzy nie pozwolili dogonić się grającym coraz skuteczniej rywalom i ostatecznie zwyciężyli 25:22.

Drugi set, podobnie jak partia poprzednia, miał bardzo wyrównany przebieg. Gra punkt za punkt utrzymywała się do stanu 14:14, kiedy to gospodarze zdobyli dwa punkty z rzędu wychodząc na prowadzenie 16:14, zmuszając do reakcji szkoleniowca kędzierzynian – Andreę Gardiniego, który poprosił o przerwę. Uwagi trenera przyniosły efekt i już po chwili na tablicy widniał kolejny w tym secie remis – 16:16. W emocjonującej końcówce tej odsłony zawodnicy ZAKSY obronili pięć piłek setowych, a po chwili przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść triumfując 30:28.

Trzecia odsłona meczu do około połowy miała dokładnie taki sam przebieg jak partie poprzednie. Na tablicy wyników co chwilę widniał remis. Skuteczniejsza gra zawodników AZS-u pozwoliła im wyjść na trzypunktowe prowadzenie (18:15), którego ZAKSA nie była w stanie zniwelować. Kędzierzynianie przegrali tego seta 23:25.

Czwarty i ostatni set to od początku pełna dominacja kędzierzynian, którzy nękali rywali skuteczną zagrywką. Bezradni gospodarze raz po raz odbijali się od szczelnie stawianego przez kędzierzynian bloku oraz popełniali wiele błędów własnych. Ostatecznie ZAKSA wygrała tego seta do 16, a cały mecz 3:1.

MVP spotkania wybrany został środkowy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle – Mateusz Bieniek.

Indykpol AZS Olsztyn – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (22:25, 28:30, 25:23, 16:25)

AZS: Woicki, Kapelus, Warda, Hadrava, Lux, Zniszczoł oraz Żurek (Libero), Zabłocki (Libero), Andringa, Kańczok, Urbanowicz, Kalinin, Gil, Pietraszko

ZAKSA: Toniutti, Śliwka, Bieniek, Kaczmarek, Deroo, Sacharewicz oraz Zatorski (Libero), Koppers, Stępień