Czwartek, 25 kwietnia 2024

imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry

Pierwsza wygrana na koncie Akademii Talentów JW

04.11.2018 09:12 | 0 komentarzy | rafbl

Pierwsza wygraną w sezonie w rozgrywkach II ligi siatkówki zapisali na swoim koncie młodzi zawodnicy Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla, którzy bez większych problemów pokonali w sobotni wieczór w Żorach drugą drużynę BBTS-u Bielsko-Biała. Wygrana pozwoliła jastrzębianom opuścić ostatnie miejsce w ligowej tabeli.

Premierowa odsłona meczu rozpoczęła się od prowadzenia gospodarzy, które wypracowali oni przy dużym udziale znajdującego się wtedy w polu zagrywki, trenującego na co dzień z pierwszą drużyną Jastrzębskiego Węgla – Nikodema Wolańskiego. Goście szybko odpowiedzieli, a po chwili po serii ich punktów na tablicy wyników widniał remis 7:7. Dalsza część gry to ponownie skuteczna i konsekwentna gra miejscowych prowadzonych przez trenera Jarosława Kubiaka, którzy wyszli na kilkupunktowe prowadzenie, które przed wejściem w najważniejszy fragment seta sięgało sześciu punktów (20:14). Set zakończył się pewnym triumfem Akademii 25:20.

Drugi set miał wyrównany przebieg tylko do stanu 3:3. Dzięki trudniej zagrywce Jakuba Buckiego, z którą nie mogli sobie poradzić przyjezdni, młodzi zawodnicy Akademii Talentów wyszli na ośmiopunktowe prowadzenie (11:3). Dalsza część partii to  konsekwentna gra jastrzębian, którzy z każdą chwilą powiększali  swoją przewagę zwyciężając ostatecznie do 11.

Trzecia i ostatnia partia to ponownie szybkie wyjście na bezpieczne czteropunktowe prowadzenie gospodarzy (7:3). W polu serwisowym podobnie z dobrej strony pokazał się Bucki, a dobra gra w obronie i skuteczna gra w ataku  reszty drużyny pozwoliła na dowiezienie przewagi do końca seta, który padł łupem miejscowych do 21. Całe spotkanie zakończyło się zwycięstwem Akademii 3:0, dzięki czemu mogli Oni po raz pierwszy w tym sezonie zapisać na swoim koncie trzy punkty.

Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel – BBTS II Bielsko-Biała 3:0 (25:20, 25:11, 25:21)

AT: Turski, Wolański, Czyrniański, Laskowski, Bucki, Nabiałczyk oraz Wołodźko (libero), Janicki (libero), Walczak, Błażej, Gierżot, Kraj, Filipczak, Rakowski

BBTS: Michalec, Łysikowski, Bochenek, Lejawa, Sobkowiak, Kubisz oraz Englart (libero), Ziomek (libero), Dubrawski, Bangrowski, Borowski, Kawaler