Wtorek, 23 kwietnia 2024

imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta

Kolejna wygrana ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Jastrzębski Węgiel pokonany [ZDJĘCIA]

07.11.2018 22:24 | 0 komentarzy | rafbl, kozz

W meczu dwóch drużyn z czołówki ligowej tabeli rozegranym w ramach 6. kolejki Plus Ligi pewne zwycięstwo odnieśli zawodnicy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, którzy we własnej hali pokonali w trzech setach drużynę Jastrzębskiego Węgla. Kędzierzynianie z kompletem punktów na koncie przewodzą ligowej stawce.

Początek meczu należał do zespołu gości, którzy szybko wyszli na dwupunktowe prowadzenie (1:3). Przewaga jastrzębian, a za razem wyrównana gra w tej partii utrzymywała się do stanu 10:10, kiedy to skutecznym blokiem popisał się Aleksander Śliwka, a skuteczną zagrywkę dołożył Łukasz Kaczmarek, wyprowadzając tym samym gospodarzy na dwupunktowe prowadzenie (12:10). Przerwy na żądanie trenera gości – Ferdinando de Giorgiego nie pomogły, jastrzębianie mieli ogromne problemy z przyjęciem zagrywki ZAKSY i wyprowadzeniem skutecznego ataku, co skrzętnie wykorzystali kędzierzynianie powiększając szybko swoją przewagę. Set zakończył się wyraźnym zwycięstwem kędzierzynian 25:18.

Druga partia podobnie jak poprzednia to początkowo dwupunktowe prowadzenie siatkarzy z Jastrzębia-Zdroju. Gospodarze nie byli w stanie zniwelować przewagi dobrze dysponowanego w tej części gry przeciwnika, jednak przerwa na żądanie trenera  Andrei Gardiniego, o którą poprosił przy stanie 8:10 i uwagi przez niego przekazane, przyniosły zamierzony skutek czego efektem było szybkie doprowadzenie do remisu (11:11). Dalszy fragment seta to gra punkt za punkt obydwu zespołów. Podwójna zmiana w zespole ZAKSY, jaka miała miejsce przy stanie po 19 poprawiła grę gospodarzy, którzy okazali się skuteczniejsi w końcówce triumfując do 22, obejmując tym samym prowadzenie w meczu 2:0.

Trzecia i ostatnia odsłona meczu to wyrównana gra punkt za punkt obydwu drużyn. Dobra gra w obronie i skuteczna gra w ataku pozwoliła „pomarańczowym” wypracować wydawać by się mogło bezpieczne, trzypunktowe prowadzenie (9:12). Przerwa na żądanie Gardiniego podziałała mobilizująco na gospodarzy, którzy szybko doprowadzili do remisu po 12. Dalsza część seta to seria skutecznych zagrywek przyjmującego ZAKSY - Sama Deroo,  który wyprowadził swoją drużynę na pięciopunktowe prowadzenie (18:13), którego kędzierzynianie nie oddali już do końca meczu zwyciężając do 20, a w całym meczu 3:0.

Statuetkę MVP dzisiejszego spotkania otrzymał zawodnik gospodarzy, grający na pozycji libero - Paweł Zatorski.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:18, 25:22, 25:20)

ZAKSA: Toniutti, Deroo, Wiśniewski, Kaczmarek, Śliwka, Bieniek oraz Zatorski (libero), Koppers, Stępień.

Jastrzębski: Kampa, Lynell, Kosok, Konarski, Fromm, Hain oraz Popiwczak (libero), Rusek, Bucki, Wolański, Gunia, Oliva.