Kolejna ligowa porażka MKS-u Zorzy Wodzisław Śląski

11.11.2018 17:13 | 0 komentarzy | rafbl

W czterech setach przegrały zawodniczki MKS-u Zorzu Wodzisław Śląski wyjazdowy mecz 6. kolejki rozgrywek I Ligi Śląskiej Kobiet. Wodzisławianki, które plasują się na ósmym miejscu w ligowej stawce przegrały trzecie spotkanie z rzędu.

W pierwszej partii zawodniczki MKS-u na prowadzeniu znajdowały się tylko na początku, kiedy to prowadziły 2:4. Dalsza część gry to bardzo dobra i skuteczna gra gospodyń, które szybko osiągnęły kilkupunktowe prowadzenie. Konsekwencja w grze pozwoliła im wypracować siedmiopunktowe prowadzenie (17:10), którego nie oddały do końca seta wygrywając pewnie do 21.

Druga odsłona to kontynuacja dobrej i skutecznej gry cieszynianek, które od początku osiągnęły kilkupunktowe prowadzenie. Serie punktów gospodyń podobnie jak w secie poprzednim pozwoliły im wyjść na wysokie siedmiopunktowe prowadzenie (20:13), którego mimo poprawy gry wodzisławianek prowadzonych przez Andrzeja Brzezinkę nie straciły do końca partii zwyciężając ponownie do 21 obejmując prowadzenie w meczu 2:0.

Trzeci set to wreszcie dużo lepsza gra zawodniczek Zorzy, które serią zagrywek Julii Świsulskiej ustawiły sobie od początku grę w tej partii wychodząc na prowadzenie 2:8. W dalszej części seta gospodynie zdołały zniwelować straty do trzech punktów 7:13, jednak końcówka seta należała do kapitalnie radzącej sobie w polu serwisowym Agaty Czarneckiej, która od stanu 14:18 nie opuściła pola zagrywki pomagając swoim koleżankom w pewnym zwycięstwie w tej partii do 14.

Czwarta i ostatnia partia to początkowo kontynuacja skutecznej gry podopiecznych trenera Brzezinki, które wyszły na prowadzenie 3:7. Gospodynie szybko odrobiły jednak straty doprowadzając do remisu po 8, a po chwili wyszły na prowadzenie 12:9. Obydwa zespoły zdobywały punkty seriami i wydawać się mogło, że wodzisławianki, które prowadziły już 17:20 doprowadzą do tie breaka, jednak emocjonująca końcówka, w której świetnie zagrały zawodniczki Victorii zakończyła się ich zwycięstwem 26:24.

VC Victoria MOSiR Cieszyn – MKS Zorza Wodzisław Śląski 3:1 (25:21, 25:21, 14:25, 26:24)

Victoria: Kupka, Glajc, Wiecheć, Husarek, Adamczyk Adriana, Wróbel oraz Kozyra (libero), Ponć, Adamczyk Arleta

Zorza: Molęda, Babińska, Świsulska, Bierza, Czarnecka, Mularska oraz Kmiecik-Ostrzołek (libero), Grabowska, Mika