Wtorek, 26 października 2021

imieniny: Ewarysta, Łucjana, Dymitriusza

RSS

Łączy ich piłka. Piłkarki z Pietrowic chcą pomóc choremu Arkowi

12.11.2018 13:57 | 2 komentarze | kozz

Arkadiusz Górszczyk, mieszkaniec gminy Pietrowice Wielkie sam kiedyś grał w piłkę nożną. Teraz jest w potrzebie, bo choruje na SLA - stwardnienie zanikowe boczne. 

Łączy ich piłka. Piłkarki z Pietrowic chcą pomóc choremu Arkowi
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Arkowi każdy pomaga jak może, a swoim najbliższym meczem chcą go wesprzeć także piłkarki ręczne Startu Pietrowice Wielkie. Podczas meczu II ligi z TOR-em Dobrzeń Wielki przedstawiciele klubu z Pietrowic będą zbierać datki na leczenie Arka. Mecz rozpocznie się w najbliższy piątek (16 listopada) o godz. 20.00 w Arenie Rafako w Raciborzu. 

Na pomysł takiej formy pomocy Arkowi wpadła kierownik drużyny Startu Pietrowice Wielkie - Małgorzata Wycisk-Chmielewska, prywatnie mama jednej z piłkarek - Nicole.

- Cała akcja wyszła od strony mojej mamy, gdyż Arka zna od wielu lat i postanowiła, że w jakiś mały sposób możemy mu pomóc w jego chorobie - powiedziała Nicole Chmielewska.

Mama Nicole działa w pietrowickim klubie i stwierdziła, że mecz jest dobrą okazją, żeby mu pomóc. - Arek też jest sportowcem, więc łączy nas piłka. Na razie chcemy zobaczyć jak wyjdzie zbiórka i czy nam wypali. Na meczu nie będzie biletów, tylko podczas przerwy będą zbierane dobrowolne datki. Jeżeli uda nam się z tą akcją, to będziemy ją powtarzać częściej. Byliśmy u niego i wiemy, że potrzebuje pomocy i przede wszystkim robi wszystko, żeby normalnie móc funkcjonować w codziennym życiu - tłumaczy piłkarka Startu.

Mecz rozpocznie się w piątek o godz. 20.00 w Arenie Rafako w Raciborzu. Będzie to drugie spotkanie ligowe w roli gospodarza. W pierwszym piłkarki dostarczyły mnóstwo emocji pechowo przegrywając jedną bramką.