Porażka Żorskiej Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla

17.11.2018 23:47 | 0 komentarzy | rafbl

Młodzi adepci siatkówki trenujący w Żorskiej Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla przegrali w czterech setach w sobotnie spotkanie 8. kolejki rozgrywek o mistrzostwo II Ligi, w którym na wyjeździe zmierzyli się z zespołem z Będzina.

Pierwsza odsłona to początkowo wyrównana gra obu drużyn. Z czasem jednak gospodarze zaczęli wypracowywać sobie przewagę, która dzięki ich coraz to skuteczniejszej grze z każdą chwilą rosła. Partia zakończyła się pewnym zwycięstwem miejscowych do 16.

Początek drugiego seta podobnie jak poprzednie to wynik oscylujący w granicach remisu. Tym razem to goście będący podopiecznymi trenera Jarosława Kubiaka zaczęli budować przewagę, która w pewnym momencie sięgała już pięciu punktów (12:17). Gospodarze zdołali jednak zniwelować straty doprowadzając do remisu po 23, ale to jastrzębianie po emocjonującej końcówce zwyciężyli na przewagi 25:27 doprowadzając tym samym do remisu w meczu.

Trzecia partia to początkowo prowadzenie przyjezdnych, którzy osiągnęli trzy punkty przewagi (4:7). Miejscowy szybko zniwelowali straty doprowadzając do remisu po 8, a po chwili sami wyszli na trzypunktowe prowadzenie (11:8), które za sprawą konsekwentnej gry udało im się dowieźć do końca seta, którego wygrali do 22.

Czwarta i za razem ostatnia część gry to dominacja siatkarzy z Będzina, którzy od samego początku budowali przewagę nad słabszymi tego dnia młodymi adeptami siatkówki z Jastrzębia-Zdroju. Set od początku był pod pełną kontrolą gospodarzy, którzy wygrali wyraźnie do 16, a w całym meczu 3:1. Dla zawodników Akademii Talentów była to piąta porażka w ósmym meczu drugoligowych rozgrywek.

WIE-DRUK MKS Będzin - Akademia Talentów Żory Jastrzębski Węgiel 3:1 (25:16, 25:27, 25:22, 25:16)

MKS: Wierciński, Król, Biadacz, Łapuszyński, Auguścik, Łata oraz Haduch (libero), Wieczorek, Mrowiec, Piotrowski, Wikło

AT: Laskowski, Szymczak, Błażej, Kraj, Szwed, Gierżot oraz Wołodźko (libero, Janicki (libero), Rakowski, Granieczny, Czyżowski, Gruszczyński