Pewna wygrana NMC Górnika

19.11.2018 08:34 | 0 komentarzy | dud

W meczu 11. kolejki PGNiG Superligi, NMC Górnik Zabrze wygrał z Wybrzeżem Gdańsk.

W pierwszych dziesięciu minutach spotkania przewagę osiągnęli goście, którzy wyszli na prowadzenie 5:3. Jednak od tego moment do głosu zaczęli dochodzić szczypiorniści NMC Górnika Zabrze.

Trener gospodarzy wzmocnił obronę i ta roszada pomogła w wyjściu na prowadzenie. Dodając do tego skuteczną serię w ofensywie, gospodarze schodzili na przerwę prowadząc 15:9. Po przerwie NMC Górnik kontrolował przebieg wydarzeń na boisku, stopniowo powiększając przewagę. Goście grali twardo, na pograniczu faulu ale wynik nie uległ zmianie. Ostatecznie gospodarze wygrali bardzo pewnie 28:19.

W następnej kolejce NMC Górnik Zabrze zagra z Gwardią Opole.

NMC Górnik Zabrze – Wybrzeże Gdańsk 28:19 (15:9)