Piątek, 3 maja 2024

imieniny: Marii, Aleksandra, Stanisława

Pierwsza wygrana w nowej hali

25.11.2018 11:27 | 0 komentarzy | dud

W meczu 9. kolejki Ekstraklasy Futsalu, Piast Gliwice wygrał z Clearexem Chorzów.

Dla ekipy Piasta było to dopiero drugie zwycięstwo w tym sezonie, a pierwsze w nowej hali. Przed spotkaniem minimalnym faworytem byli goście.

To Clearex Chorzów lepiej rozpoczął mecz, ponieważ już w 2. minucie wyszedł na prowadzenie. Piast szybko odpowiedział i po sześciu minutach na tablicy widniał wynik 1:1. Do końca pierwszej połowy gra była wyrównana i wynik nie zmienił się.

Piast w drugiej odsłonie zagrał odważniej, lecz przez długie minuty utrzymywał się wynik z pierwszej połowy. Dopiero w końcówce spotkania gospodarze okazali się skuteczniejsi i strzelili dwie bramki. Zwycięstwo Piastowi dali Sebastian Szadurski oraz Rafał Franz.

Dzięki tej wygranej Piast awansował na 10. miejsce w tabeli.

Piast Gliwice – Clearex Chorzów 3:1 (1:1)