Niedziela, 5 maja 2024

imieniny: Ireny, Waldemara, Piusa

AZS lepszy w derbach Gliwic

01.12.2018 13:14 | 0 komentarzy | epi

W koszykarskiej 3 lidze mężczyzn KŚ AZS Gliwice wygrał z drugą drużyną GTK Gliwice

Rozgrywane w piątek derby Gliwic lepiej rozpoczęli gospodarze, wygrywając w pierwszej kwarcie 17:9. W kolejnej kwarcie koszykarze GTK starali się odrobić straty, zdobywając więcej punktów, ale na przerwę schodzili z dwupunktową stratą. W trzeciej kwarcie drużyny pokazały najbardziej wyrównana grę, zakończoną zwycięstwem AZS-u 21:19. W końcówce gospodarze podwyższyli przewagę wygrywając czwartą kwartę 19:15 i cały mecz 66:58.

Najlepiej punktującym zawodnikiem KŚ AZS-u Gliwice był Wojciech Kuśmierz, 31 punktów. Wśród gości najlepiej punktowali Szymon Tobiasz i Michał Spinczyk, po 14 punktów.

KŚ AZS Gliwice - GTK Gliwice II 66:58 (17:9, 9:15, 21:19, 19:15)

KŚ AZS Gliwice: Mateusz Keler, Wojciech Kuśmierz 31, Sebastian Dukland 3, Wojciech Wąsowicz, Jakub Wania 4, Wiktor Kaniewski 2, Mateusz Tobiasz, Bartosz Matysiak 2, Łukasz Piwowarczyk 6, Kamil Michalik 18

Trener: Kamil Wania

GTK Gliwice: Michał Podulka 3, Jacek Nowak, Szymon Tobiasz 14, Maciej Czachor 7, Mikołaj Adamczak, Szymon Kukuczka 7, Szymon Wąsik 2, Michał Spinczyk 14, Szymon Kusyk 2, Mateusz Poloczek 9

Trener: Grzegorz Podulka