Siatkarki UKS Krzanowice wygrywają w derbach [ZDJĘCIA]

01.12.2018 22:03 | 0 komentarzy | rafbl

Zwycięstwem w trzech setach rozstrzygnęły derbowy pojedynek w Wodzisławiu Śląskim siatkarki UKS-u Krzanowice, które w ramach 9. kolejki I Ligi Śląskiej Kobiet rozegrały tam mecz wyjazdowy z miejscowym MKS-em Zorzą.

Premierowa partia miała wyrównany przebieg tylko przez pierwsze kilka akcji - do stanu 3:3. Przyjezdne zdobywając pięć punktów z rzędu wyszły na prowadzenie 3:8. Gospodynie prowadzone przez trenera Andrzeja Brzezinkę nie były w stanie nawiązać walki ze świetnie dysponowanymi siatkarkami UKS-u, które w środkowej fazie seta powiększyły przewagę do siedmiu "oczek" (10:17). Zorza zdołała zbliżyć się do przeciwniczek na trzy punkty (18:21), jednak to goście UKS zwyciężył pewnie do 20 obejmując prowadzenie w meczu.

Początek drugiego seta miał bardziej wyrównany przebieg. Do stanu po 8 żaden z zespołów nie potrafił wyjść na wyższe niż dwupunktowe prowadzenie. Jako pierwsze większą przewagę osiągnęły przyjezdne prowadzone przez trenera Tomasza Kuziaka, które wyszły na prowadzenie 14:19. Mimo lepszej gry wodzisławianek w końcówce seta siatkarki z Krzanowic nie dały się dogonić triumfując do 22.

Początek trzeciej partii podobnie jak partia poprzednia miał wyrównany przebieg, z minimalną przewagą gości. Większą przewagę krzanowiczanki wypracowały sobie dopiero w połowie seta, kiedy to wyszły na sześciopunktowe prowadzenie (8:14). Wodzisławianki mozolnie odrabiały straty czego efektem było doprowadzenie do remisu po 20. W decydującym fragmencie seta lepiej spisały się siatkarki UKS-u, które zwyciężyły do 22, a w całym meczu 0:3. Po tym meczu UKS zajmuje w ligowej tabeli trzecie miejsce, Zorza jest ósma.

MKS Zorza Wodzisław Śląski - GS UKS Krzanowice 0:3 (20:25, 22:25, 22:25)

Zorza: Mika, Babińska, Mularska, Bierza, Szymańska, Mendrela oraz Szlązak (libero), Zając (libero), Ostrzołek-Kmiecik, Świsulska, Grabowska

UKS: Świerczek Joanna, Duda S., Nagler-Skroban, Świerczek Justyna, Gołombek, Daniszewska oraz Kosel (libero), Duda P.