imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

Kolejna wygrana NMC Górnika Zabrze

02.12.2018 21:21 | 0 komentarzy | epi

W 13. kolejce PGNiG Superligi NMC Górnik Zabrze wygrał z Zagłębiem Lubin

W mecz lepiej weszli zawodnicy Zagłębia, wygrywając w pierwszych minutach 5:3. Grając w przewadze gospodarze odrobili straty, a pierwszą połowę zakończyli zwycięstwem 14:11. Po przerwie Górnik wyszedł na ośmiobramkowe prowadzenie (21:13), ale dobra gra prawego rozgrywającego Zagłębia zmniejszyła straty do czterech bramek (24:20). Pięć minut przed końcem spotkania gospodarze prowadzili 26:25 i w ostatnich minutach musieli bronić wyniku, ostatecznie wygrywając 28:25. Po 13. seriach NMC Górnik Zabrze jest na drugim miejscu w tabeli PGNiG Superligi. W kolejnym meczu zagra na wyjeździe z Arką Gdynia.

NMC Górnik Zabrze – Zagłębie Lubin 28:25 (14:11)

NMC Górnik: Kornecki – Daćko 2, Tomczak 3, Gromyko 2, Sluijters 4, Czuwara 2, Pawelec 1, Buszkow 5, Tatarincew 3, Gliński 3, Bąk 1, Sićko 2, Adamuszek. Trener: Rastislav Trtik