Akademia Talentów bez szans w starciu z ZAKSĄ

08.12.2018 22:19 | 0 komentarzy | rafbl

Bez punktów wrócili z piątkowego wyjazdu do Strzelec Opolskich młodzi adepci siatkówki z Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla, którzy nie mieli wiele do powiedzenia w starciu z drugim zespołem ligowej tabeli.

O jakiej dyscyplinie sportowej najchętniej czytasz na naszym portalu?

Premierowa odsłona rozpoczęła się od prowadzenia gospodarzy 4:0. Młodzi siatkarze z Akademii Talentów po nerwowym początku zdołali dojść przeciwnika na jedno "oczko" (11:10), jednak od tego momentu ich gra zacięła się. Dwie kilkupunktowe serie w wykonaniu ZAKSY pozbawiła przyjezdnych jakichkolwiek szans na nawiązanie walki w tej odsłonie. Miejscowi triumfowali bardzo wysoko do 13.

Drugiego seta kapitalnie otworzyli przyjezdni, którzy za sprawą zagrywki Artura Błażeja prowadzili 0:7. Wydawać się mogło że tak wysoka przewaga pozwoli kontrolować grę, jednak gospodarze zdołali odrobić poniesione na początku seta straty i doprowadzili do remisu po 14. Od tego wyniku gra przez moment wyrównała się, jednak ZAKSA zdołała wyjść na pięciopunktowe prowadzenie (23:18), którego nie oddała do końca zwyciężając ostatecznie do 20.

Ostatniego seta lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy prowadzili 5:1. Gra Akademii Talentów nie kleiła się, a konsekwentnie grający miejscowi powiększyli przewagę do siedmiu oczek (13:6). Przyjezdni prowadzeni przez trenera Jarosława Kubiaka zdołali zniwelować straty do zaledwie dwóch punktów (19:17), jednak było to wszystko na co było ich stać tego dnia. Przegrali ostatecznie do 19, a cale spotkanie 3:0.

ZAKSA Strzelce Opolskie - Akademia Talentów Żory Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:13, 25:20, 25:19)

ZAKSA: Walawender, Ziółkowski, Szymański, Walczak, Zapłacki, Wóz oraz Podborączyński (libero), Jaruzal, Pilichowski

AT: Laskowski, Błażej, Nabiałczyk, Kraj, Walczak, Gierżot oraz Wołodźko (libero), Janicki (libero), Szymczak, Rakowski, Fiupczak, Czyżowski