Niedziela, 5 maja 2024

imieniny: Ireny, Waldemara, Piusa

UKS Jedynka Rybnik nadal bez zwycięstwa

09.12.2018 01:18 | 0 komentarzy | rafbl

Dziesiątej porażki w sezonie doznały siatkarki rybnickiego UKS-u Jedynki. Tym razem lepsze okazały się od nich zawodniczki z Katowic, które do rozstrzygnięcia spotkania potrzebowały czterech setów. Rybniczanki pozostają jedynym zespołem w ligowej stawce, który nie wygrał jeszcze w tym sezonie spotkania.

O jakiej dyscyplinie sportowej najchętniej czytasz na naszym portalu?

Pierwsza partia sobotniego spotkania przebiegała pod pełne dyktando przyjezdnych, które już na początku seta wypracowały sobie kilkupunktową przewagę. Rybniczanki nie były w stanie nawiązać walki z przeciwnikiem i przegrały bardzo wysoko do 15.

Drugi set miał bardziej wyrównany przebieg, a wynik oscylował w granicach remisu. Siatkarki Jedynki prowadzone przez Michalinę Cichecką-Meisner poprawiły swoją grę w stosunku do partii poprzedniej i po emocjonującej końcówce zwyciężyły do 23 doprowadzając tym samym do remisu w całym spotkaniu.

Trzeci set to mocne otwarcie podrażnionych porażką w poprzedniej partii katowiczanek. Ich przewaga rosła z każdą chwilą. Słabo grające gospodynie nie były w stanie przeciwstawić się dobrej dyspozycji rywalek i przegrały wyraźnie do 17.

Do około połowy czwartej partii wynik oscylował w graniach remisu, jednak dalsza część gry to pełna dominacja wyraźnie lepszych tego dnia zawodniczek Sokoła, które odskoczyły na kilka punktów i pewnie zwyciężyły do 16, a w całym spotkaniu 1:3.

UKS Jedynka ERBUD Rybnik - UKS Sokół `43 Katowice 1:3 (15:25, 25:23, 17:25, 16:25)

Jedynka: Prudel, Buchalik, Koterla, Kwaśny, Szmajduch, Dudek oraz Smołka (libero), Kuligowska, Urbańska

Sokół: Klosa, Prus, Piłat, Kubica, Skowrońska, Komorowska oraz Słomiany (libero), Rusek, Bryl