Wzmocniona AT wygrywa po tie-breaku

10.12.2018 00:06 | 0 komentarzy | rafbl

Trzech zawodników pierwszej drużyny Jastrzębskiego Węgla znalazło się w składzie Akademii Talentów w niedzielnym meczu II Ligi, w którym podejmowała ona trzeci zespół ligowej tabeli - UMKS Kęczanin Kęty. Faworytem spotkania byli goście, jednak to gospodarze zwyciężyli po tie-breaku.

O jakiej dyscyplinie sportowej najchętniej czytasz na naszym portalu?

Początek pierwszego seta to wyrównana gra obu drużyn, jednak to goście jako pierwsi zbudowali sobie przewagę wychodząc na trzypunktowe prowadzenie (5:8). Gospodarze doprowadzili do remisu po 10, jednak po kilku akcjach Kęczanin zbudował czteropunktową przewagę (14:18), którą w końcówce powiększył zwyciężając pewnie do 19.

Drugi set to w początkowej fazie kontynuacja bardzo dobrej gry gości, którzy wyszli na prowadzenie 3:7. Ambitni gospodarze prowadzeni przez trenera Jarosława Kubiaka zaczęli odrabiać starty w efekcie czego doprowadzili do remisu po 10. Dalsza część gry to mozolne budowanie przewagi przez miejscowych, którzy wyszli na bezpieczne kilkupunktowe prowadzenie, które dowieźli do końca triumfując do 18.

W trzeciej partii do stanu po 13 żaden z zespołów nie potrafił wypracować sobie przewagi większej niż dwa "oczka". Dopiero od tego wyniku gospodarze zdołali osiągnąć trzy punkty przewagi (16:13), którą utrzymywali przez dalszą część gry. Konsekwencja i skuteczność w grze młodych adeptów siatkówki z Akademii Talentów przełożyła się na ich zwycięstwo do 21.

Podrażnieni porażką w poprzedniej partii goście seta czwartego rozpoczęli od mocnego uderzenia wychodząc na czteropunktowe prowadzenie (3:7). Mimo poprawy gry podopieczni trenera Kubiaka nie byli w stanie zniwelować strat. Goście grali dobrze i co ważne skutecznie co przełożyło się na ich pewną wygraną do 18.

Decydującą partię lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy wyszli na trzypunktowe prowadzenie (4:1). Przeciwnicy zdołali doprowadzić do remisu po 6, jednak w dalszej fazie to Akademia utrzymywała minimalną przewagę. Gospodarzom udało się wykorzystać drugą piłkę meczową jaką mieli i wygrali do 13, a całe spotkanie 3:2, zdobywając tym samym dwa bardzo ważne punkty.

Akademia Talentów Żory Jastrzębski Węgiel - UMKS Kęczanin Kęty 3:2 (19:25, 25:18, 25:21, 18:25, 15:13)

AT:Wolański, Czyrniański, Kraj, Walczak, Nabiałczyk, Turski oraz Wołodźko (libero), Janicki (libero), Czyżowski, Rakowski, Gierżot

UMKS: Skolimowski, Fenoszyn, Gruszka, Krupa, Ferek, Pochłopień oraz Waloch (libero), Szpytka, Błasiak, Żuchowski, Samborski