imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

Jastrzębianie rozkręcają się po pierwszej połówce

14.12.2018 18:00 | 0 komentarzy | adi

Firma InStat przygotowała raport z najważniejszymi statystykami I-ligowców. Jaka była piłkarska jesień GKS-u Jastrzębie w liczbach?

Najważniejszą statystyką są oczywiście bramki. Jastrzębianie aż 18 z 24 bramek - czyli 75% - strzelili w drugich połowach. Najczęściej trafiali w dwóch ostatnich kwadransach gry.

Bramki zdobyte: 24

Bramki zdobyte w pierwszej połowie: 6 (25%)

Bramki zdobyte w drugiej połowie: 18 (75%)

76-90: 7 (29%)

GKS jesienią stracił 27 goli, z czego 17 - 63% - po przerwie. Rywale trafiali do siatki jastrzębian najczęściej w pierwszym i w ostatnim kwadransie drugiej połowy.

Bramki stracone: 27

Bramki stracone w pierwszej połowie: 10 (37%)

Bramki stracone w drugiej połowie: 17 (63%)

Ciekawostki

• Średnio w meczu GKS oddawał 13.5 strzału, z czego 4.5 celnych (33%), co jest 5. wynikiem spośród wszystkich zespołów. Najczęściej i najcelniej strzelał ŁKS Łódź - 15.9/5.7. Najrzadziej uderzała Warta Poznań - 9.5 strzału na mecz, a najmniej celnie Garbarnia Kraków - 2.7 celnych strzałów na mecz.

• Zawodnicy GKS-u byli łapani na pozycji spalonej średnio 1.2 razy na mecz. Rzadziej – raz na mecz – na spalonym łapani byli gracze GKS-u Tychy.

• Zawodnicy GKS-u najczęściej spośród wszystkich zespołów wykonywali rzuty rożne - średnio 6.5 na mecz.

• Średnio w meczu GKS był przy piłce przez 25 minut i 30 sekund (11. wynik w lidze).

• Średnio w meczu GKS odzyskiwał piłkę 67 razy, z czego 14 razy na połowie przeciwnika, co jest najlepszym wynikiem w lidze.

• Średnio w meczu GKS przeprowadzał 104 ataki, co jest najlepszym wynikiem w lidze.

• Średnio w meczu GKS wykonywał 448 podań, z czego 352 (79%) było celnych. Jest to 11. wynik w lidze. Najczęściej i najcelniej podawał ŁKS Łódź (543/457 - 84%).

• Średnia długość podań wyniosła 19.2 metra. Krótsze podania oddawał jedynie ŁKS - 18.7 metra.

• Średnio na mecz zawodnicy GKS-u stoczyli 188 pojedynków, z których wygrali 88 - 49% (13. wynik). Pojedynki w powietrzu - 61/31 (51%, 11. wynik), pojedynki na ziemi - 119/57 (48%, 16. wynik).

• GKS przeprowadził średnio 25 dryblingów na mecz, z czego 15 (60%) było skutecznych. To 6. wynik w lidze.

• GKS zdecydowanie najczęściej przejmował wolne piłki – średnio 72 razy podczas meczu, z czego 27 razy na połowie przeciwnika.

• Wśród 20 zawodników, którzy uzyskali najlepszy InStat Index, znalazło się dwóch zawodników GKS-u: Dawid Gojny - 233 (13. miejsce) i Kamil Szymura - 232 (15. miejsce).

• Najwięcej asyst zanotował Damian Tront - 4, co daje mu 10. miejsce w tej klasyfikacji.

• Dawid Gojny był najczęściej podającym zawodnikiem w zespole GKS-u. W sumie podawał 1042 razy, z czego 800 razy celnie (77%), co daje mu 11. miejsce w klasyfikacji podających. Kamil Szymura podawał 1004 razy, z czego 809 razy celnie (81%) - 13. miejsce.

• Farid Ali znalazł się na 6. miejscu w klasyfikacji najczęściej podających zawodników w pole karne - 172 razy, z czego 88 razy celnie (51%).

• Wśród 20 zawodników, którzy stoczyli najwięcej pojedynków w defensywie, znalazło się czterech zawodników GKS-u: Dawid Gojny – 159 wygranych pojedynków na 225 stoczonych (71%, 7. miejsce), Kamil Szymura – 165/209 (79%, 11. miejsce), Maciej Spychała – 103/205 (50%, 12. miejsce) i Damian Tront – 98/192 (51%, 18. miejsce).

• Kamil Szymura osiągnął największą skuteczność wygranych pojedynków powietrznych spośród wszystkich zawodników Fortuna 1 Ligi. Stoczył ich 149 (pod tym względem znalazł się na 12. miejscu), z których wygrał 117, co daje 79% skuteczności.

• Kamil Jadach i Farid Ali byli najczęściej dryblującymi zawodnikami w zespole GKS-u. Jadach podjął w sumie 78 takich prób, wygrywając 48 (62%, 13. miejsce). Tyle samo razy dryblował Ali, wygrywając 44 razy (56%, 14. miejsce).

• Kamil Szymura był zawodnikiem najczęściej odzyskującym piłkę. Uczynił to aż 204 razy, z czego 15 razy na połowie przeciwnika.