Wtorek, 25 stycznia 2022

imieniny: Tatiany, Miłosza, Pawła

RSS

Jedynka Rybnik bez ligowego zwycięstwa

17.12.2018 11:47 | 0 komentarzy | rafbl

Kolejną, jedenastą już z rzędu ligową porażkę zapisały na swoim koncie siatkarki UKS-u Jedynki Erbud Rybnik, które w sobotnie popołudnie podejmowały we własnej hali MOSiR Polonię Łaziska Górne, z którą przegrały w czterech setach.

Jedynka Rybnik bez ligowego zwycięstwa
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pierwsza partia sobotniego meczu miała początkowo wyrównany przebieg. Dopiero przy stanie 6:7 przyjezdne zdobywając trzy "oczka" z rzędu zbudowały bezpieczną przewagę. Rybniczanki nie były w stanie odpowiedzieć, a ich słabsza dyspozycja pozwoliła Polonii na powiększenie przewagi do siedmiu punktów (14:21), którą utrzymały do końca zwyciężając wysoko do 17.

Drugą odsłonę lepiej rozpoczęły miejscowe, które prowadziły dwoma punktami. Rywalki zdołały je jednak dogonić i doprowadzić do remisu po 10, a po chwili same wyszły na prowadzenie. Szybko zbudowały trzypunktową przewagę (12:15), którą z czasem powiększyły do sześciu punktów (14:20). Set zakończył się ich pewnym triumfem do 18.

Trzeci set to ponownie dobre otwarcie zawodniczek Jedynki, które prowadziły 6:4. Skuteczniej grające podopieczne trener Michaliny Cicheckiej-Meisner wyciągnęły wnioski z poprzednich setów i utrzymywały niewielką przewagę, która z czasem wzrosła do pięciu punktów (15:10). Przyjezdne zdołały się zbliżyć na dwa "oczka" (16:14), jednak sześciopunktowa seria rybniczanek, po której wyszły na ośmiopunktowe prowadzenie (22:14) ustawiła tą partię, którą miejscowe wygrały ostatecznie do 20.

Podrażnione porażką w partii poprzedniej siatkarki z Łazisk od początku czwartego seta zbudowały sobie trzypunktową przewagę. Miejscowe nie były w stanie zniwelować jej przez większość seta, a wchodząc w decydującą jego fazę przegrywały aż sześcioma "oczkami" (15:21). Polonia zwyciężyła w tej partii do 20, a w całym spotkaniu 1:3. Dla gospodyń była to jedenasta porażka w jedenastym ligowym spotkaniu.

UKS Jedynka Erbud Rybnik - MOSiR Polonia Łaziska Górne 1:3 (17:25, 18:25, 25:20, 20:25)

UKS: Prudel, Buchalik, Kurpanik, Kwaśny, Szmajduch, Dudek oraz Kuligowska (libero), Urbańska, Koterla

MOSiR: Muras, Konsek, Jamróz, Gajda, Kruczek, Komorek-Atachim oraz Turant (libero), Barycka (libero), Oszek, Janus