Piątek, 26 kwietnia 2024

imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

JKH GKS Jastrzębie po raz drugi!

28.12.2018 22:09 | 0 komentarzy | adi

JKH GKS Jastrzębie z drugim Pucharem Polski w historii klubu! Jastrzębianie pokonali w finale TatrySki Podhale Nowy Targ 4:0.

O wyniku zadecydowała druga tercja. Po pierwszych bezbramkowych 20 minutach, JKH udowodniło swoją przewagę w drugiej części aż trzema bramkami. Zaledwie 25 sekund po wznowieniu gry Tomáš Komínek popisał się skuteczną dobitką i wyprowadził jastrzębian na prowadzenie. Niespełna 10 minut później, przy grze 4 na 4, Jakub Michałowski strzelał z niebieskiej, a Kamil Wałęga zmienił tor lotu krążka, co kompletnie zmyliło Przemysława Odrobnego. Chwilę później nowotarżan pogrążył Artiom Dubinin, który podwyższył na 3:0.

Trener Podhala zaryzykował i na ponad 6 minut przed końcem spotkania wycofał bramkarza. Mimo przewagi jednego zawodnika, nie udało się rywalowi pokonać dobrze dysponowanego Ondreja Raszkę. Co więcej, to jastrzębianie wykorzystali tę sytuację i uderzeniem do pustej bramki drugi Puchar Polski w historii klubu przypieczętował Łukasz Nalewajka.

TatrySki Podhale Nowy Targ - JKH GKS Jastrzębie 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)

0:1 - Tomáš Komínek (Vladimír Lukáčik - Peter Fabuš), 20:25

0:2 - Kamil Wałęga (Jakub Michałowski - Dominik Paś), 29:29 4/4

0:3 - Artiom Dubinin (Kamil Wróbel - Radosław Nalewajka), 33:09

0:4 - Łukasz Nalewajka (Jan Homer), 57:40