Poniedziałek, 23 maja 2022

imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza

RSS

Młodzicy AT JW "Drużyną Roku" na Śląsku

07.01.2019 09:30 | 0 komentarzy | rafbl

W piątek odbyła się II Gala Śląskiej Siatkówki podczas której wręczono statuetki dla zwycięzców plebiscytu na "Osobowość Świata Siatkówki na Śląsku" organizowanego przez Śląski Związek Piłki Siatkowej i katowicki "Sport". Wyróżnieni zostali między innymi młodzicy Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla.

Młodzicy AT JW "Drużyną Roku" na Śląsku
fot. Śląska Siatkówka
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Młodzi adepci siatkówki z Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla triumfowali w kategorii "Drużyna roku". Chłopcy z rocznika 2003 na wyróżnienie zapracowali sobie kapitalnymi wynikami osiąganymi w sezonie 2017/18. Podopieczni trenera Dawida Hołdy byli bezkonkurencyjni zarówno w województwie, gdzie zdobyli złote medale Mistrzostw Śląska jak również w rozgrywkach ogólnopolskich bowiem zostali oni Mistrzami Polski w kategorii młodzików. W całym sezonie rozegrali oni łącznie 39 spotkań odnosząc w nich komplet zwycięstw, przegrywając zaledwie 4 sety. "Pomarańczowi" w komplecie wraz ze swoim szkoleniowcem pojawili się na gali z dumą prezentując klubowe barwy.

Podczas gali miało miejsce jeszcze jedno wydarzenie związane z reprezentantem Jastrzębia-Zdroju. W kategorii "Najlepsza para w siatkówce plażowej" laureatem został jastrzębianin - Bartosz Łosiak, który na co dzień z powodzeniem występuje w parze z Piotrem Kantorem. Na zwycięstwo w tej kategorii zapracowali oni świetnymi wynikami na arenie międzynarodowej (między innymi czwarte miejsce w rankingu światowym, czy 3. miejsce podczas World Tour Finals), a także zdobyciem złotych medali Mistrzostw Polski).

Była to druga edycja plebiscytu i podczas jego trwania oprócz "Drużyny roku" i "Najlepszej pary w siatkówce plażowej" wybrano najlepszych w pięciu innych kategoriach:

  • Arbiter roku - Piotr Kapa (Bielsko-Biała)
  • Debiut roku - MCKiS Jaworzno
  • Trener roku - Tomasz Cieślak (MKS Dąbrowa Górnicza)
  • Zawodniczka roku - Klaudia Szwaja (MKS Dąbrowa Górnicza)
  • Zawodnik roku - Grzegorz Bociek (Aluron Virtu Warta Zawiercie)