Zwycięstwo Olimpii po dogrywce

19.01.2019 21:41 | 0 komentarzy | epi

W 16. kolejce I ligi koszykówki kobiet Olimpia Wodzisław Śląski wygrała z Eneą AZS AJP III Gorzów Wlkp.

Mecz w Gorzowie lepiej rozpoczęły gospodynie, które po dwoch minutach gry prowadziły 6:1, a pierwszą kwartę wygrały 24:23. W drugiej kwarcie wodzisławianki odrobiły straty, wygrywając 19:13 i na przerwę schodziły z pięciopunktową przewagą. Trzecia i czwarta odsłona to wyrównana gra obydwu drużyn, ale lepsze wyniki uzyskały koszykarki z Gorzowa wygrywając kolejno 14:12 i 16:13, co skutkowało remisem 67:67 po czterech kwartach. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka, w której lepsze okazały się przyjezdne i ostatecznie mecz zakończył się zwycięstem Olimpii 75:72.

Najlepiej punktującą zawodniczką została Patrycja Jastrzębska, która zdobyła aż 43 punkty. Olimpia Wodzisław Śląski jest na 9 miejscu w tabeli I ligi.

Enea AZS AJP III Gorzów Wlkp. - Olimpia Wodzisław Śląski 72:75 (24:23, 13:19, 14:12, 16:13, 5:8)

Olimpia Wodzisław Śląski: Marlena Jurzica, Maria Cichy 3, Justyna Kocon 5, Magdalena Jabłońska, Laura Cichy, Katarzyna Pawlik 1, Patrycja Jastrzębska 43, Klaudia Rutkowska 20, Natalia Rusińska 3