środa, 24 kwietnia 2024

imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza

Akademia Talentów nieudanie wznowiła rozgrywki

22.01.2019 09:12 | 0 komentarzy | rafbl

Bez punktów zakończyli pierwsze tegoroczne spotkanie w rozgrywkach V grupy II Ligi Siatkarzy zawodnicy Akademii Talentów, którzy w czterech setach ulegli zajmującemu przedostatnie miejsce w ligowej tabeli opolskiemu AZS-owi.

Niedzielne spotkanie od prowadzenia 0:4 rozpoczęli siatkarze AZS-u. Gospodarze zdołali odrobić straty i doprowadzić do remisu po 8. Od tego stanu przez kilka kolejnych wymian wynik oscylował w okolicach remisu. Z czasem przyjezdni ponownie zdołali odskoczyć, wypracowując sobie trzy "oczka" przewagi (13:16), a wchodząc w decydującą fazę seta prowadzili czterema punktami (16:20). W końcówce jastrzębianie nie zdołali odrobić strat i przegrali do 19.

Drugiego seta ponownie lepiej rozpoczęli przyjezdni, którzy od początku budowali sobie przewagę, która w pewnym momencie sięgnęła już sześciu punktów (7:13). Gospodarzom prowadzonym przez trenera Jarosława Kubiaka udało się dogonić przeciwników czego efektem było doprowadzenie do remisu po 15. Wchodząc w decydujące fragmenty partii goście prowadzili 17:20, jednak w emocjonującej końcówce więcej zimnej krwi zachowali miejscowi, którzy wygrali do 24 doprowadzając do remisu w meczu.

Podbudowanie zwycięstwem w poprzedniej partii młodzi adepci siatkówki z Jastrzębskiego Węgla seta trzeciego rozpoczęli od dwupunktowego prowadzenia (4:2). Goście zdołali doprowadzić do remisu po 8, a po chwili sami wyszli na trzypunktowe prowadzenie (10:13). Miejscowym udało się wyrównać (15:15), jednak dwie kilkupunktowe serie siatkarzy z Opolszczyzny pozwoliły im wypracować bezpieczną siedmiopunktową przewagę (16:23) i wygrać ostatecznie do 21.

Początek czwartej odsłony rozpoczął się od trzypunktowego prowadzenia gości (2:5), które z czasem wzrosło do pięciu "oczek" (4:9). Gospodarze zdołali zbliżyć się do rywali na jeden punkt, jednak było to wszystko na co było ich tego dnia stać. AZS kontrolował boiskowe wydarzenia i dzięki konsekwentnej grze zbudował sobie w końcówce bezpieczną pięciopunktową przewagę (15:20). Miejscowi nie byli w stanie nawiązać walki i przegrali ostatecznie do 19, a całe spotkanie 1:3.

Akademia Talentów Żory Jastrzębski Węgiel - AZS Politechnika Opolska Cementownia Odra 1:3 (19:25, 26:24, 22:25, 19:25)

AT: Laskowski, Błażej, Czyrniański, Turski, Szwed, Nabiałczyk oraz Citak (libero), Wołodźko (libero), Stokłosiński, Myszka, Kraj, Walczak

AZS: Kopacz, Ciach, Bielecki, Kulbacki, Wróbel, Kolański oraz Stawiany (libero), Słaby