AT wygrywa i zapewnia sobie utrzymanie

24.01.2019 13:46 | 0 komentarzy | rafbl

Sporo dobrej siatkówki dostarczyły środowe derby województwa Śląskiego, w których młodzież z Żorskiej Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla pokonała w trzech setach rezerwy plusligowego MKS-u Będzin. Trzy zdobyte punkty pozwoliły akademikom zapewnić sobie utrzymanie w rozgrywkach II Ligi.

Spotkanie pierwotnie miało zostać rozegrane w najbliższy weekend, jednak z uwagi na udział zawodników obu ekip w 1/2 finału Mistrzostw Śląska juniorów został przełożony na środę. W składzie gości znalazło się dwóch zawodników pierwszego zespołu MKS-u: przyjmujący: Jan Fornal oraz libero Szymon Gregorowicz.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy od samego początku partii wypracowali sobie trzy punkty przewagi (5:2). Goście odrobili starty doprowadzając do remisu po 9. Gra od tego momentu wyrównała się i przez dalszą fazę seta wynik oscylował w okolicach remisu. Wchodząc w decydującą fazę seta miejscowi prowadzili minimalnie 20:19, jednak dobra dyspozycja na zagrywki i skuteczność na kontrach pozwoliły im w końcówce odskoczyć i wygrać do 20.

Od początku drugiej partii na prowadzeniu znajdował się MKS, który prowadził trzema "oczkami" (4:7), jednak akademicy prowadzeni przez trenera Jarosława Kubiaka szybko wyrównali doprowadzając do remisu po 7. Dalszy fragment seta to wyrównana gra obu ekip z minimalnym wskazaniem na przyjezdnych. W końcówce ponownie minimalnie prowadzili gospodarze, którzy w wyrównanej końcówce zachowali więcej zimnej krwi i zwyciężyli do 23 obejmując prowadzenie w meczu 2:0.

Większość trzeciego seta to wyrównana gra punkt za punkt. Jako pierwszy większą - dwupunktową przewagę wypracowali sobie będzinianie (9:11). Gospodarze kontrolowali jednak boiskowe wydarzenia i nie pozwolili gościom na powiększenie przewaga i po chwili sami doprowadzili do remisu po 13. Gra ponownie wyrównała się jednak miejscowi wchodząc w decydującą fazę seta prowadzili trzema "oczkami" (20:17). Zawodnicy AT nie pozwolili się dogonić i zwyciężyli do 21, a w całym spotkaniu 3:0. Trzy zdobyte punkty pozwoliły awansować na 5. miejsce w ligowej tabeli oraz zapewnić sobie bezpieczne utrzymanie w rozgrywkach II Ligi.

Akademia Talentów Żory Jastrzębski Węgiel - Wie-druk MKS Będzin 3:0 (25:20, 25:23, 25:21)

AT: Błażej, Szwed, Kraj, Walczak, Gierżot, Laskowski oraz Citak (libero), Wołodźko (libero), Czyżowski, Nabiałczyk, Myszka

MKS: Wierciński, Wieczorek, Biadacz, Łapuszyński, Fornal, Łata oraz Gregorowicz (libero), Król, Wikło, Auguścik